BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nuo to laiko, kai žmogus ėmė žvalgytis į dangų ir ieškoti ten atakymų į klausimus, astrologija tapo mūsų gyvenimo dalimi. Skirtingose pasaulio dalyse atsirado daugybė dangaus kūnų judėjimo interpretacijų. Yra keletas įdomių astrologijos istorijos faktų.
o   Astrologijos pradžia, manoma, buvo senovės Babilone. Ten žyniai pagal dangaus kūnų judėjimą jau mokėjo numatyti ateities įvykius.
o   Pirmosios teritorijos, kur astrologija paplito, buvo Kinija, Indija ir Graikija. Šiose šalyse žmonės pritaikė gautas žinias savo mitologijai, davė savus pavadinimus.
o   Astrologai buvo pirmieji mokslininkai viduramžių Europoje. Jie sudarė pirmuosius dangaus skliauto žemėlapius, nustatė planetų judėjimą, davė daug informacijos apie pačią Žemę.
o   Žymūs atradėjai M. Kopernikas, G. Galilėjus taip pat buvo artimi astrologijos mokslui.
o   Astrologija turėjo įtakos ir šiuolaikinei kalbai. Dauguma tarptautinių žodžių gimė iš astrologijos terminų. Pavyzdžiui, žodis nelaimė (angl. disaster) lotyniškai reiškia blogąją žvaigždę.
o   Astrologija įtakojo ir mūsų laikų literatūrą. Dauguma rašytojų, tarp jų ir Šekspyras, daugumą savo personažų kūrė, remdamasis planetų charakteristikomis.
o   Šiuolaikinis mokslas taip pat siejasi su astrologija. Viduramžių Europos universitetuose būdavo po septynis fakultetus - po vieną kiekvienai pagrindinei planetai.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    tir 2009-09-18 08:34

    Patiko straipsniai apie astrologiją, daug naujo sužinojau… Kartais pagalvoju, kad norėčiau pagyventi viduramžiuose, bet jaučiu tą pačią dieną būčiau kaip ragana sudeginta =D

  2.    Shamus 2011-01-03 16:32

    :)

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.