Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-07-13

Gydymas hipnoze – mitas ar tiesa?

Publikuota: Įvairenybės

Hipnozė - tarpinė būsena tarp miego ir būdravimo, kai žmogaus kūnas visiškai atsipalaidavęs. Manoma, kad į transo būseną įvestas žmogus gali vykdyti hipnotizuotojo liepimus, atskleisti tam tikrą informaciją.  Hipnozė yra labai senas reiškinys, ją naudojo net senovės šumerai.
Užhipnotizuoto žmogaus pulsas ir kraujospūdis žymiai sumažėja. Tuomet padidėja įtaiga, nes smegenų veikla lieka intensyvi. Vis dėlto hipnozės metu žmogus nepraranda valios ir gali seansą sustabdyti, kada nori. Pacientas nesielgs priešingai jo norams. Taigi hipnozė moksliškai patvirtinta kaip nepavojinga sveikatai, tačiau vis dar pilna savamokslių gydytojų arba religinių fanatikų, kurie mano kitaip.
Tačiau kam gi naudojama hipnozė? Amerikos mokslininkai taiko hipnozę, gydydami nutukimą arba malšinant skausmą. Be to, hipnozės metu galima lengviau pašalinti neteisingas nuostatas, baimes. Įrodyta, jog hipnozės seansai padeda lengviau ištverti operacijas.
Egzistuoja keli tipai žmonių, kurių užhipnotizuoti neįmanoma. Tai psichiniai ligoniai, žmonės su žemu intelekto rodikliu bei tie, kurie nenori būti užhipnotizuojami. Hipnozė pavyksta, jei žmogus pats to nori, yra susikoncentravęs ir atsipalaidavęs. Be to, kiekvienas žmogus pasiekia skirtingą hipnozės lapsnį - tai gali parodyti Stenfordo skalė. Polinkis į hipnozę turi ir paveldėjimo įtakos.

Patiko (0)


Atgal į: Gydymas hipnoze – mitas ar tiesa?