BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neseniai nuo asteroido smūgio atsiradę nauji paviršiaus pokyčiai Jupiteryje primena, kad mūsų visata nuolat kinta bei gali neaplenkti ir Žemės. Ar gali taip nutikti, kad mūsų planeta susidurs su kitu kosminiu kūnu?
Atrasti net 784 kosminiai objektai, skriejantys netoli Žemės. Iš šių 784 netoli šimto yra nemaži ir gana pavojingi Žemei. Jei Žemė susidurtų su tokiu asteroidu, su kokiu susidūrė Jupiteris, būtų tikra katastrofa. Labiausiai tikėtina, kad Žemė gali susidurti su vienu 130 metrų pločio asteroidu, kuris atsitrenkti gali tokia jėga, kuri lygi 150 milijonų tonų parako sprogimui. Tai būtų 10,000 kartų didesnė jėga nei atominės bombos sprogimas Hirosimoje.
Mokslininkai teigia, kad susidūrimo tikimybė yra 1 iš 2940 po 40 ar 50 metų.  Žemės susidūrimai su kokiu nors kosmoso kūnu įvyksta kas 500,000 metų.
Prieš milijardus metų planetų ir kitų kosminių objektų susidūrimai buvo labiau dažnas reikšinys. Dabar Saulės sistema yra išretėjusi, tad susidūrimų pasitaiko žymiau mažiau. Nepaisant to, daugybė astronomų nuolat dirba, ieškodami naujų asteroidų, kad būtų galima išvengti nelaimės.

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.