BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jeigu įmanoma patirti katarsį klausantis muzikos, tai Aro Vėberio kurti dainų tekstai yra tinkamas būdas dvasiškai apsivalyti. Deja, visuomenės informavimo priemonės kartais sukuria kiek iškreiptus žinomų žmonių paveikslus, tad susipažinęs su jais asmeniškai, nustembi. Štai, kad ir Aras, pasirodo, yra labai paprastas, nuoširdus ir malonus žmogus, nesiekiantis viešumo, tačiau turintis ką pasakyti. Nors buvo planuota kalbėti apie dabartinę jo veiklą, tačiau nuklydome net iki Aro vaikystės. Gal dėl to, kad interviu priminė jaukų pasisėdėjimą prie puodelio kavos. Jį ypač rekomenduočiau perskaityti buvusiems ir esamiems “Naktinių personų” gerbėjams, taip pat Alanui Chošnau. Priežastis slypi kažkur tekste. Malonaus ieškojimo.

Arai, negaliu teigti, kad esate dingęs iš TV ekranų ar spaudos puslapių, bet ten Jūsų mažai…
Aš to sąmoningai vengiu. Buvo labai intensyvus dalyvavimo pramogų versle laikotarpis ir galbūt per daug to “atsikandau” ir per daug atsivėriau. Kai kurie buvo iskaudinę mane. Dėl to kokius trejus metus po “Naktinių personų” išsiskyrimo atsisakiau duoti interviu, o ir dabar nesutinku dalyvauti visose TV laidose, į kurias kviečia. Arba kai žurnalistai ketina rašyti kokį straipsniuką apie mano kaip muzikanto veiklą, o aš jau labai seniai nesu muzikantas… Kai nesi aktyviame šou versle, tau ir tokios reklamos nereikia.
Kokia veikla šiuo metu užsiimate?
Esu iki ausų “įlindęs” į internetą. Pagrindinė ir oficiali mano veikla yra socialinis portalas frype.lt. Visai neseniai “paleidom” dar vieną internetinį skelbimų portalą zip24.lt ir greitu laiku pasirodys trečias, kurio analogų Lietuvoje praktiškai ir nėra. Gink Dieve, nieks dviračio iš naujo neišradinėja, užsienyje tai labai populiarus dalykas, tačiau ne Lietuvoje, tad su kolega ir “griebėme” šią idėją. Nenoriu “prisikarksėti”, dėl to neišduosiu, koks tai bus portalas. Geriau šnekėti apie tuos dalykus, kurie jau padaryti, o ne fantazuoti apie tai, ko dar nėra. Visi dėl krizės kamuojasi, o mes čia naujus projektus vieną po kito leidžiame (juokiasi).
Kaip Jūs apskritai “įlindote” į interneto verslą?
Labai seni mano bičiuliai latviai savo šalyje sukūrė portalą, kuris per porą metų tapo pačiu populiariausiu Latvijos portalu. Pasiūliau jiems sukurti tokį ir Lietuvoje, tačiau tam neturėjo laiko, ir pasiūlė man. Taip atsirado portalas draugams.lt. Pusantrų metų beveik nieko nedarėm, tiesiog stebėjom, ar reikia Lietuvai dar vieno, ar ne. Pamatėm, kad net neinvestuojant tas puslapis “augo”, tačiau buvo būtina keisti portalo pavadinimą. Iš kelių variantų išsirinkom vieną - “frype”, nes jis originalus ir nieko nereiškia. Taip rimtas darbas su šiuo portalu, investicijomis, įmonės kūrimu prasidėjo tik 2007 metų gruodį. Registruotų vartotojų skaičius išaugo nuo 16000 iki 150000 tūkstančių, nepaisant to, kad portalas yra uždaras. Pakvietimų sistema labai stabdo vartotojų augimą, tačiau nesivaikome kiekybės bet kokia kaina, o norime užtikrinti jaukumą ir saugumą. Pavyzdžiui, prie žinomų žmonių čia nepriekabiauja nekultūringi žmonės. Tie senieji, populiarieji interneto portalai neišugdė internetinės kultūros, tad užaugo karta, kuri nesuvokia, jog internetas yra vieša vieta ir už savo žodžius reikia atsakyti. Džiugu, kad jau ir Lietuvoje teisinės struktūros atkreipė dėmesį, kad viešoje vietoje galioja Lietuvos respublikos įstatymai.
Pasakėte kaip Seimo narys!
(juokiasi) Beje, man siūlė bolatiruotis, bet kategoriškai atsisakiau. Ir taip turiu veiklos.
Ar portalo populiarumui turėjo įtakos Jūsų žinomas vardas?
Labai sunkus klausimas, nežinau, niekada apie tai negalvojau. Liaudies išmintis sako, kad lazda turi du galus. Galbūt tai padėjo, o gal atvirkščiai. Visiems įtikti negali, tikrai yra tokių, kuriems nepatinku, nors niekam nieko blogo nesu padaręs. Bet taip yra bet kuriam atlikėjui.
Pernai metais pasakojote, jog po ketverių metų petraukos turėjote atostogas. Ir dabar toks užsiėmęs?
Leidau sau išvykti į Egiptą pailsėti, bet ir tai nepadėjo, nes spalio mėnesį gydytojai nustatė man visišką išsekimą. Mėnesį laiko buvo uždrausta dirbti, tai ilsėjausi, buvo taikomos įvairiausios procedūros, ir vėl “pastatė ant kojų”. Darbų milijonai prisikaupė, o dabar gi paskutinė magistratūros sesija Muzikos akademijoje, bet visus egzaminus išlaikiau. Pavasarį beliko diplominį darbą apsiginti ir būsiu audiovizualinio meno vadybos magistras (šypsosi). Galų gale atradau tai, ko norėjau, nes tai nėra susiję tik su muzika. Ir televizija, ir teatras, ir kinas. Tai mano trečioji aukštoji mokykla. Vilniaus universitete mokiausi ir taikomąją matematiką, ir ekonomiką, bet jaučiausi, tarsi ne savo vietoje sėdėčiau. Dėl “Naktinių personų” veiklos teko mesti mokslus, nes nespėjau nieko. Tiesa, galėčiau grįžti į universitetą, baigti paskutinį ekonomikos kursą, ir pasiimti diplomą, bet aš neinu lengviausiu keliu.
Ar nemanote, kad muzikantui jau vien dėl savęs reikia baigti Muzikos akademiją?
Muzikantui yra pri-va-lo-ma turėti nors kažkokį muzikinį išsilavinimą! (O pats muzikos mokyklą baigėte?) Aš nuo penkerių ar šešerių metų dainavau berniukų chore “Ąžuoliukas” ir privalėjau mokytis muzikos mokykloje. Lankiau fortepiono specialybę.
“Dainų dainos” konkurse Milanno ir Karina dalyvauja su jūsų kurta lyriška daina “Kelias pas tave”. Kam dar kuriate dainas?
Taip, prisidėjau prie teksto kūrimo ir prie prodiusavimo. Jeigu atvirai, iki šiol man nemažai muzikantų skambina prašydami dainų tekstų, nes Lietuvoje tai amžina problema. Atlikėjų turime labai daug, ir tikrai gerų, kurie galėtų sugroti ar padainuoti bet ką, tačiau kūrėjų nedaug. Aš pats neturiu tam laiko, be to, esu reiklus sau, ir rašyti bet ko nenoriu. Manau, kad “Naktinių personų” išskirtinumas buvo savitas braižas. Kaip grupės stilių įvardino žymus muzikologas Darius Užkuraitis: “Tai yra inteligentiškas popsas”. (Čia labai didelis komplimentas!) Taip. Apskritai pasauliniu mastu ta grupė, kuri atranda savo originalų stilių, tampa ryškiausia žvaigžde. Visiems muzikuojanties, dainuojantiems Lietuvos muzikantams reikia labai daug dirbti ieškant savo stiliaus. Tam reikia ir atitinkamų duomenų, ir talento, ir charizmos, ir daug darbo.
Gal sudėtinga atrasti stilių dėl to, jog dažnai atlikėjams labai skirtingi autoriai kuria dainų tekstus ir muziką?
Pop industrija visame pasaulyje yra tokia ir tai normalu. Nenoriu įžeisti pop grupių, tačiau egzistuoja ir plastmasinis “popsas”, kuomet viskas daroma tik tam, kad užsidirbti pinigų. Jis paprastai taikomas vienadienėm žvaigždutėm. Juokinga, kai vienąkart žmogų parodo per TV ir jis jau yra žvaigždė. Dar net nebūna išleidęs nei vieno kūrinio, o jau turi krūvas gerbėjų. (Turite omeny realybės šou dalyvius?) Taip. Atrenkami dalyviai, kurie dar nesudainavo nei vienos dainos, o jau fanklubai kuriami.
Ar nėra likę nostalgijos pramogų pasauliui?
Ne, liko gražūs prisiminimai, ir man to užtenka (šypsosi). Esu “atsikandęs” didžiosios scenos, nors ir dabar sulaukiu nemažai klausimų, ar nesiruošia “Naktinės personos” atsikurti. Vadinasi, žmonės pasiilgę nuoširdumo, natūralumo. Planų atsikurti nėra, nors dažnėjant tokiems klausimams pradėjau galvoti, kad toliau tęsti grupės veiklos nenorėčiau (tikrai ne dėl to, jog su Alanu būtumėm priešai, mes puikiai sutariam), tačiau turiu prielaidą, kad grupė galėtų atsikurti vienam koncertui. Už kelerių metų bus grupės dvidešimtmetis. Aš nieko nežadu (juokiasi), tiesiog tai yra priežastis vienam, “gyvam” koncertui. Padėkoti žmonėms, kurie tą laiką buvo su mumis, ir iki šiol nepamiršo. Kai grupė išsiskyrė, taip susiklostė, kad nesugebėjome atsisveikinti. Be to, “Naktinės personos” yra išleidę įvariausių formatų albumų laikmenas, bet DVD grupė neturi! Tai galimybė užfiksuoti gražų, aukščiausios kokybės koncertą, kuriame būtų atliktos geriausios dainos. Pavyzdžiui, su styginių kvartetais, kas tiktų mūsų lyriškumui. Bet visa tai būtų daroma ne dėl DVD, o dėl gerbėjų, kurie iki šiol mūsų nepamiršo.
O su Alanu kada nors apie tai kalbėjote?
Ne. Vis taikau progą ar su juo, ar su Aida pašnekėt, bet kadangi dar daug laiko liko, visi užsiėmę, ir tai tik fantazijos, tai taip ir nespėjau.
Egzistuoja vieša nuomonė, kad Jūs su Alanu nesutariate. Neseniai “Dainų dainoj” pajuokavote, kad jo dainos priedainis yra sudarytas iš trijų raidžių. Ar tai buvo tik pokštas, ar net visas Puntukas į jo daržą?
Aš tikrai nenorėjau jo įžeisti ar mesti to “Puntuko” (juokiasi). Protingi žmonės pažiūrėjo į tai kaip į pokštą, o dėl to “konflikto” reikia padėkoti žurnalistams, ypač geltonajai spaudai. Net keliuose interneto portaluose skaičiau apie tai. Pavyzdžiui, įdėtos mano ir Alano nuotraukos, žaibas tarp jų (juokiasi). Gaila, kad per tą laidą nespėjau visko iki galo pasakyti, nes buvo ribotas tiesioginio eterio laikas. Ruošiausi pasakyti, kad nenoriu įžeisti, palaikau savo kolegą ir kviečiu visus už jį balsuoti ir kad nuostabu, jog toks priedainis - visos šalys supras! Dar norėjau pridurti, kad “Naktinės personos” turi dainą, kurios priedainyje yra šešios raidės - “Ša la la”. Po pasirodymo persirengimo kambaryje šnekėjomės su Alanu, juokavome ir viens kitam ranką paspaudėm.
Girdėjau, gyvenate naujo būsto rūpesčiais. Koks jis?
Mano tikslas buvo naujame bute švęsti Naujuosius Metus. Tikslą įvykdžiau su kaupu, nes ten jau Kalėdas švenčiau. Per šį laikotarpį įsigijau paskutinius pirkinius: skalbimo mašiną ir namų kino sistemą. Į būstą tikrai jokių žurnalistų neįsileisiu, jau gana, kad vienas laikraštis įdėjo ketverių metų senumo nuotrauką, kur mes su Monika “išsidrėbę” viename klube ant raudonos tachtos, aš dar rankoj kaljaną laikau ir, atseit, ten mano butas (juokiasi). O šiaip ieškojau būsto arčiau dangaus, taigi dabar gyvenu aštuonioliktame aukšte.
Ko šiuo metu labiausiai norėtumėte?
Niekada nebuvau egoistas, apie save visada vėliausiai galvoju, tad norėčiau artėjančios Valentino dienos proga pareikšti norą, kad visos lietuvaitės mylėtų ir būtų mylimos!

Autorė Dalia Daškevičiūtė
Fotografas Tomas Piliponis

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.