BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Romos imperijos atsiradimo data buvo astrologiškai apaskaičiuota I a.pr.m.e. astrologo-aristokrato Tarucijaus Firmano. Antikos kultūra buvo puiki dirva astrologijai vystytis. Aukščiausi gyventojų sluoksniai mielai praktikavo astrologiją.Vienas iš žinomų romėnų astrologų Nigidijus Figulis (I a.pr.m.e.) buvo senas Cicerono draugas. Gimus Augustui, jis išpranašavo, kad šis taps cezariu. Kitas astrologas, Fontijus Kapitonas,  buvo artimas karvedžiui Antonijui.
Romoje I a.m.e. astrologijos populiarumas pasiekė maksimalias aukštumas. Romos istorikų liudijimu (Svetonijaus, Tacijaus ir kt.), daugelis politinių ir visuomeninių imperijos gyvenimo įvykių buvo nulemti astrologų partarimais valdantiesiems. Iš žinomiausių Romos imperijos astrologų reikėtų išskirti Marką Maniliją - eilėraščių traktato „Astronomika”autorių, Frazilą, kuris buvo imperatorių Augusto ir Tiberijaus asmeninis astrologas ir draugas, Dorotėjų Sdonskį, parašiusį garsiąją astrologijos „Penkiaknygę”, Cheremoną, kuris kartu su Seneka buvo jaunojo Nerono auklėtojai, Pameną, kuris už savo politines pranašystes buvo išvytas iš Romos. Daugelis Romos imperatorių patys užsiiminėjo astrologija - Augustas, Titas, Domicianas, Adrijanas. Nemažą vietą astrologija užėmė ir medicinoje. Tokie garsūs  gydytojai kaip Skridonijus, Fesalas, Krinas, Galenas „mokslą apie žvaigždes” ne tik pritaikydavo savo praktikoje, bet istorijai paliko ir savo kūrinius astrologijos temomis.
Pernelyg didelis domėjimasis astrologija turėjo ir neigiamų pasekmių: ne kartą Romos imperijos astrologai buvo vejami už tai, kad jie teisingai apibrėžė  pasaulio galingiausių asmenų gyvenimo tendecijas, o tais aiškinimais galėjo pasinaudoti  ir valdančiųjų priešai.
Šią situaciją pakeisti sugebėjo Aleksandras Severas, valdęs Romos imperiją 222-235 metais. Jis ne tik pats gerai suprato astrologiją, bet, skirtingai negu kiti imperatoriai, nebijojo paviešinti astrologinių pranašysčių apie savo likimą. Dar daugiau, jis pirmasis po astrologų vijimo epochos leido jiems oficialiai dirbti ir dėstyti Romoje. Daugeliui astrologija asocijavosi su gatviniu šarlatanizmu, todėl Aleksandras Severas stengėsi pakelti astrologų profesinį lygmenį, vystyti astrologiją kaip mokslą.
Plečiantis krikščionybei pirmaisiais mūsų eros amžiais sustiprėjo kritikuojančiųjų astrologiją balsai. Yra liudijimų, kad apie 296 m. imperatorius Diokletianas visoje imperijoje uždraudė užsiiminėti astrologija. Tačiau mokslas apie žveigždes tęsė savo gyvavimą ir vystumąsi, atlikdamas didelį vaidmenį visuomenės gyvenime.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    Sapnai 2009-10-12 22:47

    Nelabai tiketina, kad taip senai dar jie apie astrologija kazka ismane.

  2.    friend 2011-06-13 18:50

    nebenusisnekek “sapnai..”

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.