BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mindaugas KUZMINSKAS
Gimimo data: 1989 10 19
Gimimo vieta: Vilnius
Ūgis: 204 cm
Svoris: 93 kg
Šeimyninė padėtis: Nevedęs
Sezonas “Šiaulių” klube: 1
Ankstesnis klubas: Vilniaus “SSK-Perlas” (NKL), dabartiniai „Lietuvos ryto“ dubleriai
Mokslai: Šiaulių universitetas, ekonomika (I k., įstojo 4-tu numeriu)
Pomėgiai: Žvejyba, nardymas, grybavimas
Sporto šaka (be krepšinio): Futbolas, lengvoji atletika
Mėgstamiausias patiekalas: Mėgstu viską
Mėgstmiausias gėrimas: Sultys, pieno gėrimas “Miau”
Mėgstamiausias krepšinio elementas: „Dėjimas“ į krepšį, rezultatyvus perdavimas
Autoritetas krepšinio aikštėje: Mama
Karjeros laimėjimai: Lietuvos jaunimo čempionas (2007/2008)

Saulius KUZMINSKAS
Gimimo data: 1982 05 30
Gimimo vieta: Vilnius
Ūgis: 210 cm
Svoris: 114 kg
Šeimyninė padėtis: Nevedęs
Sezonas “Šiaulių” klube: 4
Ankstesnis klubas: Oldenburgo “EWE Baskets” (Vokietija)
Mokslai: Šiaulių universitetas, kūno kultūros, sporto pedagogika
Pomėgiai: Žvejyba, kino filmai, knygos
Sporto šaka (be krepšinio): Lengvoji atletika, futbolas
Mėgstamiausias patiekalas: Vištienos sparneliai
Mėgstmiausias gėrimas: Vanduo
Mėgstamiausias krepšinio elementas: Rezultatyvus perdavimas
Autoritetas krepšinio aikštėje: Mama
Karjeros laimėjimai: ULEB taurės laimėtojas

Kai išgirsti sakant „broliai krepšininkai“, iškart pagalvoji, kad tai garseji Lavrinovičiai arba Javtokai. Juk Lietuvoje, kur krepšinis antroji religija, ne tiek jau daug brolių, žaidžiančių profesionalųjį krepšinį. Bet ne, šį kartą mes ne apie juos, o apie brolius krepšininkus Saulių ir Mindaugą Kuzminskus, atstovaujančius Šiaulių krepšinio klubą.
Prieš eidama su jais susitikti, buvau girdėjusi, kad vienas iš jų garsėja savo plačia šypsena, niekad nedingstančia nuo veido, o kito viena iš pravardžių Čyzas. Vos juos sutikusi, iškart supratau, kad tai tiesa, broliai viso pokalbio metu nepaliaujamai šypsojosi ir juokėsi.

Su Sauliumi ir Mindaugu susitikau „antruosiuose“ jų namuose – Šiaulių Arenoje. Aprodę savo valdas, kur treniruojasi po du kartus per dieną, vaikinai sutiko papasakoti apie save, pomėgius, sportą ir brolių bendravimo ypatumus. Pokalbį pradėjome tradiciniu klausimu: nuo ko viskas prasidėjo? Kaip vaikystėje jie „atrado“ krepšinį , kuo dar domėjosi?
Saulius: Mes abu nuo mažens susiję su krepšiniu, nes mūsų mama buvusi krepšininkė, tad visąlaik tekdavo ir stebėti, ir žaisti šį žaidimą nuo mažų dienų. O profesionaliai lankyti krepšinio treniruotes aš pradėjau nuo 8 metų, paskui buvau „persimetęs“ į muziką ir teko 6 metus „Ąžuoliuke“ padainuoti ir pamuzikuoti, o po to vėl pasukau mamos pėdomis ir sportavau. Sportuoju iki šiol, jau 18 metų žaidžiu krepšinį.
Mindaugas: Aš irgi nuo 8 metų pradėjau lankyti krepšinio treniruotes, bet būdamas beveik 15 metų, buvau nutaręs pereiti į teisėjavimo kursus, nes krepšinis ne itin sekėsi. Taip pat lankiau lengvąją atletiką. Tai padėjo man fiziškai sustiprėti, tada ir krepšinį žaisti pradėjau geriau ir taip likau šiame sporte.

Bet koks sportas reikalauja įtempto darbo, didelių pastangų. Ar nebuvo gaila laisvo laiko, nepavydėdavote kitiems vaikams, kad jie po pamokų po kiemą laksto, o Jūs į treniruotes einate?
Saulius: Kol nežaidi profesionaliai, tai tarsi užsiėmimas, kaip hobis. Nesijaučia kažkokio išskirtinumo, nes daug vaikų lanko įvairius būrelius, tik paskui tai tampa rimta. Tarkim iš mano ar iš Mindaugo grupės, tik keli pasuko į tą didįjį sportą.
Mindaugas: Kai žmogus turi daug noro, tai gali viską suderinti ir su draugais pabūti, ir sportuoti.

Kaip minėjote, Jūsų mama buvusi krepšininkė, ar nebuvo spaudimo iš tėvų pusės, netikrindavo, ar einate į treniruotes, ar nevertė sportuoti?
Saulius: Mama nelabai norėjo, kad aš žaisčiau krepšinį, ji patyrusi, kad tai sunkus darbas, todėl labiau norėjo, kad aš muzikuočiau nei sportuočiau. O dėl Mindaugo – tai nežinau… (juokiasi..)
Mindaugas: Man nebuvo kito pasirinkimo (juokiasi), visa šeima tą daro (žaidžia krepšinį- aut.past.).

Mindaugas minėjo, kad jam buvo atėjęs toks metas, kai nesisekė, kai norėjosi viską mesti, o tau, Sauliau, ar buvo toks metas, kad sakytumei: „Noriu normalaus gyvenimo, jokios rutinos, daugiau laisvo laiko“?
Saulius: Dažnai taip būna. Ir dabar kartais pagalvoju, kai viskas atsibosta, kad kam čia tiek to vargo, bet paskui pagalvoju, iš ko duoną valgau ir kad visai neblogai sekasi. Manau, kiekviename darbe yra tokios dienos ir akimirkos, kai pagalvoji apie tai.

Vaikystėje, paauglystėje krepšinis Jums buvo hobis, o dabar tai pomėgis, vis dar hobis ar sunkus darbas?
Mindaugas: Viskas viename (juokiasi).
Saulius irgi pritaria broliui.

Šiuo metu abu žaidžiate vienoje komandoje. Ar anksčiau teko kada rungtyniauti, žaisti vienoje komandoje?
Saulius: Taip, žaisdavome šeimų turnyruose, bet tada brolis dar buvo tikras pyplys, vos vaikščioti mokėdavo, bet jau žaisdavo (juokiasi), labai norėjo žaisti. Vykdavo tokie šeimų turnyrai Š. Marčiulionio krepšinio mokykloje, trys prieš tris – tėtis, mama, vaikai. Mes visada iškovodavome pirmą vietą, , ar ne?(žiūri į brolį).
Mindaugas: Taip.
Saulius: Visus metus pirmą vietą iškovodavome. Brolis dar buvo visai mažas, vos už kamuolį didesnis, bet jau verždavosi į aikštelę, jei jo neišleisdavo, net verkdavo, o jei išleisdavo, tai aš pykdavau, kad jį išleidžia (juokiasi).

Taigi nuo pat mažens būdavote vienoje barikadų pusėje?
Mindaugas: Na, jeigu taip galima pasakyti. Nors turbūt taip, juk vis tiek žaisdavome už šeimą.

Koks dabar jausmas žaisti vienoje komandoje? Konkurencija? Ar labiau sergate vienas už kitą?
Saulius: Konkurencija - ne. Tikrai ne (juokiasi). Mes kitos pozicijos žaidėjai esame.
Mindaugas: Ir apskritai, komandoje tokios konkurencijos nėra, vis tiek visi nori laimėti, siekia vieno tikslo.
Saulius: Na, yra konkurencija (prieštaraudamas žiūri į brolį).
Mindaugas: Nėra tokios labai didelės (ramiai ginčijasi).
Saulius: Tarp žaidėjų nėra konkurencijos?
Mindaugas: Didelės tikrai nėra, tokios kaip tarp rinktinės kandidatų ( gina savo nuomonę).
Saulius: Tebūnie…
Nesutinki, Sauliau?
Saulius: Tikrai ne (juokiasi abu).

Sakyk, Sauliau, ar jauti atsakomybę už brolį? Nori, kad jis kuo geriau pasirodytų per varžybas? Jam vyrų sporte tai pirmieji išbandymai, pirmieji žingsniai, o nuo jų daug kas priklauso.
Saulius: Stengiuosi palaikyti, bet kad ne visada klauso. Kartais nervina (žiūri į brolį ir juokiasi).

Mindaugai, ar gerai, kad brolis palaiko? Juk naujame klube būti naujoku nėra lengva, o čia - šalia brolis, kuris Šiaulių klube žaidžia jau 4-ą sezoną su pertraukomis, juk lengviau?
Saulius: Aš per jį techninę pražangą gavau šį sezoną per varžybas, nes teko ginti.
Mindaugas: Man trenkė, nugriuvau, o Saulius gynė ir gavo techninę (juokiasi).

Tai kovojate vienas už kitą?
Mindaugas: Taip, man brolis padeda (juokiasi).
Saulius: Įdomu, jei man kas nors trenktų, jis mane gintų ar ne? (Juokiasi abu).
Mindaugas: Ne, aš pažiūrėčiau ir nueičiau į šalį (juokiasi).

Sauliau, po 2007/2008 metų sezono, galėjai nutraukti kontraktą su Šiaulių klubu. Kiek turėjo įtakos, apsisprendimui likti tai, kad ir brolis gavo pasiūlymą žaisti šiame klube?
Saulius: Vieną procentą (kvatoja). Iš tiesų, įtakos turėjo visi faktoriai, negaliu sakyti, kad tai buvo pagrindinis. Visada smagu žaisti savo šalyje, kur savi žiūrovai, o dar kai yra šeimos atstovas, tai yra „super“.

Mindaugai, pakalbėkime apie Tavo gyvenimą atskirai nuo tėvų, juk tai pirmi metai, kai gyveni savarankiškai?
Mindaugas: (juokiasi) Kol kas tokiu gyvenimu tikrai nesiskundžiu. Minusai turbūt pagrindiniai dėl maisto ruošos, nes reikia kažkur važiuoti pavalgyti, patiems pasigaminti nelabai lieka laiko. Jaučiu, kad daugėja atsakomybės, nes, pavyzdžiui, kol mokiausi mokykloje, tėvai spausdavo prie mokslų, dabar, kai niekas nebespaudžia, pats jaučiu, kad reikia, atsiranda daugiau motyvacijos, norisi parodyti ir sau įrodyti, kad galiu.

Papasakokite apie savo buitį. Gyvenate kartu?
Saulius: Kartu.
Mindaugas: Būna, kad labai atsibosta, valgome kartu, einame į treniruotes kartu, kelionėse irgi kartu (Saulius juokiasi), visur kartu.
Saulius: Manau vyras su žmona nebūna tiek laiko kartu, kiek mes (abu juokiasi).
Mindaugas: Net rūbinėse vietos greta.
Saulius: Tik naktį miegame atskirai, o šiaip visą laiką kartu (vėl juokiasi).

Kas Jums gamina valgį, skalbia, tvarko kambarius?
Saulius: Salomeika (juokiasi) (Kavinė Šiauliuose „Salomėja“ – aut.past.). Per pietus tikrai dažnai nuvažiuojame ten papietauti ir daug kas iš komandos ten valgo. Vakarais nuvažiuojame pas giminaičius, mano krikšto mamą ir tėčio brolį (vaikinų tėtis kilęs iš Šiaulių- aut. past.), pasikviečia pusseserė į svečius. Draugės gamina maistą, kai atvažiuoja. O tvarkomės patys.

Jūsų abiejų merginos šiuo metu didžiąją laiko dalį praleidžia Vilniuje. Sauliau, Tavo draugė Neringa, su kuria susipažinai Šiauliuose, studijuoja teisę sostinėje, o Tavo, Mindaugai, draugė Justė abiturientė. Ar negaila, kad kartu galite praleisti tiek mažai laiko?
Mindaugas: Šiauliai – Vilnius, toks tas atstumas – 200 km., 2 valandos kelio, tai tikrai nėra toli. Kai būna laisva diena, jos atvažiuoja arba mes aplankome jas.
Saulius: Kai rečiau matai – labiau pasiilgsti (šypsosi).

Turbūt kiekvienose varžybose tribūnose galima pamatyti Jūsų tėvus, drauges, gimines, todėl nenuostabu, kad Jūs artimi ir vieningi lyg kumštis. Ko dar be artimųjų ilgitės būdami Vilniuje, ko trūksta?
Saulius: Trūksta ko?.. Mmmm… Vilniaus „kamščių“ (juokiasi abu). Net sunku pasakyti, su draugais susimatome, mūsų draugai irgi užsiėmę, kas dirba, kas mokosi, kas taip pat žaidžia krepšinį…
Mindaugas: Draugai kartais atvažiuoja aplankyti į Šiaulius. Neseniai buvo atvažiavę pasveikint mane su gimtadieniu. Nustebino.

Koks Jūsų laisvalaikis, jei tokio yra? Ką mėgstate veikti?
Mindaugas: Žvejojame, biliardą pažaidžiame, grįžtame į Vilnių, pykstamės (juokiasi).
Saulius: Kortomis dažnai žaidžiame.
Mindaugas: Saulius neseniai pralaimėjo partiją, tai išmetė visas kortų kalades, kurios buvo namie. Sakė daugiau nebežais (juokiasi).
Saulius: Vis dėlto pagrindinis pomėgis – žvejyba.

O žiemą – poledinė žūklė?
Saulius: Neeee….
Mindaugas: Tik rudenį, pavasarį ir vasarą žvejojame.
Saulius: Žiemą varžybų įtemptas grafikas, nėra laiko, o ir darbo įrankius reikia saugoti (juokiasi)
Mindaugas: Taip, sušaltų rankos.

Turite paslapčių vienas nuo kito?
Saulius: Tai aišku.
Mindaugas: Yra keletas.

Kokia didžiausia svajonė?
Mindaugas: Mano– pagauti auksinę žuvelę, kad išpildytų dar tris svajones (šypsosi).
Saulius: Norėčiau, kad karjera ilgai tęstųsi, būtume abu sveiki.
Mindaugas: Gal, kad visi artimieji būtų sveiki, ne tik mes…
Saulius: Jei nesusijusi su krepšiniu svajonė, tai norėčiau sukurti darnią šeimą.

Pasakykite po tris vienas kito teigiamus ir neigiamus bruožus.
Saulius: Tai, kad nėra teigiamų (juokiasi). Na ne, yra. Mindaugas – linksmas, komunikabilus ir nuoširdus. O bloguosius pasakyti? (Žiūri į brolį). Išsiblaškęs, nepunktualus ir… yra vienas keiksmažodis, kuris puikiai nusako visas jo blogas savybes – po…istas, kuriam į daug ką nusispjaut.
Mindaugas: Saulius atsakingas, tvarkingas, visada padėtų nelaimėje, bėdoje, o neigiamos…
Saulius: Na, dabar pradės vardinti… (juokiasi).
Mindaugas: Priekabus dėl smulkmenų ir šiaip per daug skrupulingas, per daug visko nori idealiai. Reikia gyvenime suprasti, kad taip nebūna (abu juokiasi). Saulius per daug išgyvena dėl tokių nereikšmingų, mažų dalykų.

Papasakokite kokį linksmą nutikimą iš savo vaikystės. (Abu pradeda kvatotis, iš ko galima suprasti, kad jų vaikystėje buvo ne vienas linksmas nutikimas).
Saulius: Galiu? (Žiūri į Mindaugą).
Mindaugas: Ne!
Saulius: Negaliu?! (Juokiasi). Na, gerai. Daug tų linksmų nutikimų. Mindaugas, kai buvo mažas buvo labai išdykęs. “Žiauriai”. Aš toks ramesnis buvau, o jis ir judresnis, ir tėvų lepūnėlis numeris 1. Todėl, nors aš ir buvau vyresnis, jis vistiek pribėgdavo, suduodavo su kokiu daiktu, nubėgdavo pas mamą ir pats skųsdavosi, o aš atbėgęs pasiskųsti dar “velnių gaudavau”, o jis stovėdavo mamos koją apsikabinęs, žiūrėdavo ir juokdavosi. Suktas vaikis.
Mindaugas: Aš kažko labai daug ir neatsimenu, nes tarp mūsų vis dėlto 7 metų amžiaus skirtumas. Daugiau įvairių nuotykių su draugais, o mūsų dviejų išdaigas Saulius geriau atsimena.

Kuo skiriasi brolių bendravimas nuo bendravimo su seserimi?
Saulius: Na, sesei turbūt negalėtume pasakyti kažko grubaus. Vyriškesni santykiai su broliu.
Mindaugas: Aš manau, kad gal turime daugiau bendrų interesų, žaidžiame krepšinį.
Saulius: Sesė – vyresnė, ji turi šeimą, du vaikučius, jos kitoks gyvenimas nei pas mus. Mes labai gerai sutariame, bet skiriasi interesai.

Ką dar norėtumėte papasakoti?
Mindaugas: Daug galėtume visko papasakoti, bet be diktofono..(juokiasi abu)..

Tekstas Aurelijos Artemiuk

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.