BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Būrimai kortomis, iš kavos tirščių ar delno nuo seno viliojo žmones. Noras sužinoti ateitį toks stiprus, kad mokslinio pagrindo tam jau nebereikia.
Chiromantija -ateities spėjimas iš žmogaus delno bei riešo linijų. Apie šį būrimo būdą žinių randama dar senovės Indijos, Kinijos bei Egipto kultūrose. Chiromantija domėjosi filosofai Pitagoras, Aristotelis, imperatorius Augustas ir kiti valdovai. Yra raštų, kurie tvirtina, jog pats Cezaris išmanė „rankos mokslą” ir vis patikrindavo savo sąjungininkų delnų linijas.  Viduramžiais chiromantijos dėka buvo “išaiškinamos” raganos, nes jų delnuose esą būdavę tam tikrų ypatingų žymių. Tačiau su krikščionybe blėso chiromantijos populiarumas. Buvo sunaikinta daugybė vertingų astrologijos ir magijos knygų.
Ilgainiui atsirado kita chiromantijos šaka - chirologija, kurios pavadinimas rodo tai esant ne vien spėjimu, o mokslu. XVI amžiuje ji buvo dėstoma net kai kuriuose Vokietijos universitetuose. Anglijos karalienė Elžbieta I bei Henrikas VIII turėjo savo astrologą ir chiromantą, kurie turėjo įtakos valdovų sprendimams. Chiromantijos knygos taip išpopuliarėjo, jog jų kopijos net viršijo Bibliją. Įdomu, jog senuosiuose Biblijos variantuose randama eilutė, patvirtinanti chiromantijos svarbą: “Dievas įspaudė ženklus visų žmogaus sūnų rankose, kad visi žmonės žinotų savo darbus”.

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.