BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Erotika, meilė ir seksas

2008-12-08 | |

Pastaruosius 40 metų apie nieką negalvojame tiek, kiek galvojame apie seksualumą. Viskas prasidėjo 60-aisiais, seksualinės revoliucijos metu, kilusios „gėlių vaikų“ dėka. Tuo metu pradeta vertinti visišką seksualinę laisvę, o gėda ir kuklumas tapo yda.

Dauguma žmonių pradėjo painioti terminus: meilė, erotika arba seksualinis švietimas. Žmonės viską suprasdavo kaip seksualumą. O juk seksualumas – tai tik lyčių skirtumai ir nieko daugiau. Nesvarbu, kokią vietą moterys ir vyrai užima skirtingose kultūrose, jie visada bus tiesiog „jin“ ir „jang“. Pagal gamtos dėsnius – tai dvi dalelės, pritraukiančios viena kitą. Giminės pratęsimo instinkas užima tik antrąją vietą. Pirmauja, savaime suprantama, lytinio pasitenkinimo instinktas. Tam, kad apvaisintum moterį, nereikia nei erotikos, nei juo labiau meilės. Gryno pavidalo seksualinis potraukis taip pat pasireiškia gana retai. Jį išreiškia, pavyzdžiui, vyro lytiniai santykiai su prostitutėmis. Ten irgi nėra nei erotikos, nei meilės.

Seksas – tai egoistiškas noras išnaudoti savo seksualinę energiją. Kas yra partneris, nėra labai svarbu. Erotika yra žingsniu toliau. Partneris yra ne vien pasitenkinti padėsiantis objektas. Čia pirmame plane yra seksualinis žaidimas, kurio tikslas – intensyvinti pojūčius. Erotikoje šie pojūčiai, kurių dėka matome ir jaučiame prisilietimus, apima viską. Būtent erotikos dėka susitikimai kartais tampa santykiais.

Kiekvienų santykių pagrindas – įsimylėjimas. O tai toli gražu ne tas pats, kas meilė. „Įsimylėjimo“ stadijoje yra kai kas, kas trukdo meilei. Tai mūsų „ego“. Santykių pradžioje, žmonės neparodo savo tikrojo veido, todėl mes įsimylime juos tokius, kokius jie nori pavaizduoti. Kuo labiau pamirštame apie savąjį „ego“, tuo plačiau atveriame duris meilei. Kuo meilė stipresnė, tuo mažiau mums reikia „pagalbinių priemonių“: seksualių apatinių ar gundančių kvepalų.

Kažkada ateina diena, kai gimsta tikroji meilė. Kada tai nutinka? Iki galo nežinoma, nes riba tarp meilės ir erotikos yra labai neryški. Meilė yra susijusi su bendru problemų sprendimu, skaudžių patyrimų nugalėjimu. Praėjęs tokį kelią, pažinsi ir suprasi ne tik savo partnerį, bet ir save. Tikrosios meilės ilgesys padeda mums nugalėti visus sunkumus bei vienišumo jausmą. Ilgesys padeda mums psichologiškai bręsti. Vienintelis meilės trūkumas yra tas, kad ji sugeba mus „apakinti“. Todėl pradžioje yra svarbu įdėmiai įsižiūrėti į savo partnerį.

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.