BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nuo senų senovės plaukai buvo laikomi jėgos, o dažnai ir socialinės gerovės simboliu. Pasąmonėje užfiksuota: daug plaukų – daug jėgos. Plaukai ir dvasia yra artimai susiję. Pagal šukuoseną netgi galime nustatyti dvasinę nuotaiką.
Įvairaus temperamento žmonės turi skirtingus plaukus. Be to, tai yra rasės ir kūno sudėjimo požymis.

Augimo fazės

Galvos plaukų skaičius priklauso nuo spalvos: šviesiaplaukiai turi apie 150 000 plaukų, o rudaplaukiai – tik apie 90 000. Tačiau šviesiaplaukių plaukai yra ploniausi, o rudaplaukių daug storesni.
Per mėnesį plaukai dažniausiai užauga 1 centimetrą. Naktį jie beveik neauga, o greičiausias augimas pastebimas iki pietų.

Priežiūra

Sakoma, kad žmogui per dieną gali iškristi nuo 50 iki 120 plaukų. Tačiau tai turėtų būti laikina. Mūsų tikslas turi būti kuo ilgiau išlaikyti plaukus, o jie gali augti iki 7 metų, nors dažniausiai auga vos iki 3 metų.
Skiriamos keturios plaukų augimo fazės.
Augimo fazė gali tęstis 2 – 6 metus. Jos metu plaukas matomas iš išorės, jis auga lėtai.
Pereinamoji fazė gali tęstis 1 – 3 savaites. Plaukas pasiekia galutinę augimo stadiją ir daugiau nebeauga. Plauką galima greitai išrauti.
Ramybės fazė tęsiasi 2 – 5 mėnesius. Senas plaukas atitrūksta nuo gemalo zonos ir silpnai laikosi plauko kanale. Užsimezga naujas plaukas, tad senąjį lengva išrauti šukomis ar pan.
Iškritimo fazė. Naujasis plaukas augdamas išstumia senąjį. Prasideda naujojo plauko augimo fazė.

Reikia išlaikyti ir sveiką plauko struktūrą, o ši pastebima iš plaukų žvilgesio, gausumo, lankstumo. Rūpinantis plaukais tikslinga atsižvelgti į tris dalykus:
•  Pačius plaukus – jie turi blizgėti, būti purūs ir gausūs,
•  Galvos odą – ji turi būti švari ir sveika, turi būti skatinamas plaukų augimas,
•  Vidinį poveikį – sveiką mitybą.

Plaukų plovimas

Į klausimą, ar dažnai reikia plauti plaukus, atsakome: visada, kai tik pajuntate, kad plaukams to reikia. Švelniomis, natūraliomis priemonėmis plaukus plauti galima dažnai, o vanduo apskritai plaukams yra naudingas visada.
Galvą trinkti galima ir tada, kai jaučiatės išsekusi, nėra nuotaikos ir pan. Perplaunant plaukus vėsiu vandeniu, pagerėja galvos odos kraujotaka, kartu ir plaukų struktūra.
Bendrų plovimo taisyklių nėra. Svarbu, kad procesas truktų kuo trumpiau ir būtų naudojama kuo mažiau putų. Plovimas turi trukti trečdalį, o skalavimas du trečdalius viso laiko.
Plaukų priežiūros priemonės niekada neturėtų erzinti plaukų ir galvos odos. Plaunant plaukus kietu vandeniu ir netinkamomis priemonėmis, galvoje lieka kalkių ir muilo likučių. Nuo to plaukai tampa šiurkštūs ir kieti. Geriausios plaukų plovimo priemonės putoja nestipriai, nes putos neturi įtakos šampūno kokybei. Šampūno neverta naudoti daug, pakaks pusės šaukšto vienam plovimui. Niekada tiesiogiai netrinkite šampūno koncentrato, o jį praskieskite.
Nelabai svarbu, ar šampūne yra gydomųjų žolelių bei vitaminų. Jos tik paviršutiniškai ir trumpam patenka ant plaukų, todėl per trumpą laiką veikliųjų medžiagų įsigeria nedaug. Kompresai plaukams

Kompresai plaukams
Dažniausiai šiais kompresais prižiūrimi patys plaukai. Kompresai visada užtepami ant plaukų ir tik labai retai ant galvos odos. Jei kompresai bus tepami ant plaukų pagrindo, plaukai gali ilgesnį laiką tapti riebūs.
Kompresai dedami ant lūžinėjančių, neblizgančių ir silpnų plaukų su skilinėjančiais galiukais. Plaukai tampa gražesni, labiau papurę. Kompresai laikomi neilgai – 5 – 15 minučių – tuomet nuplaunami.

Kai slenka plaukai

Jei plaukai kelia rimtą nerimą dėl stipraus slinkimo, verta pasitarti su gydytoju. Tačiau jei slinkimas laikinas ir neypač stiprus, išorinė plaukų priežiūra ir tinkama mityba gali padėti.
Stenkitės plaukus plauti labai atsargiai. Veiksmingos yra ampulės galvos odai. Po keletą lašų iš ampulių galima įlašinti į vandenį plaukams ar įmasažuoti į odą ir po valandos nuplauti. Tinka 7 – 8 minučių kraujotaką gerinantis šilumos spinduliavimas. Padeda galvos garų vonios ir šildomieji kompresai, dedami 1 – 3 kartus per 6 savaites.
Plaukų augimą skatina ir maudymasis vonioje. Po to paimkite natūralų šepetį ir šukuokite plaukus į priekį, tada atgal, į dešinę, į kairę pusę.
Rekomenduotinos vonios su jodo turinčiu jūros purvu ir keliais žolelių priedais. Jie suaktyvina medžiagų apykaitą ir skatina plaukų augimą.
Reikia valgyti pakankamai baltymų, A ir B grupės vitaminų.

Specialūs patarimai

•  Įsigykite šepetį su smulkiais šeriais ir šukas iš natūralių medžiagų, kad plaukai nebūtų brūžinami ar plėšomi į aštrius šukų šerių kampus.
•  Kuo dažniau valykite šukas, geriausia – kasdien.
•  Valymo priemonės: muiluotas vanduo su trupučiu borakso.
•  Saugokite plaukus nuo intensyvių saulės spindulių ir chloruoto baseinų vandens.
•  Venkite plaukų džiovintuvo.

Gydomasis šampūnas
Kartais verta pagerinti turimus šampūnus: į 1 šaukštą šampūno įpilkite 1 kiaušinio baltymą ir plakite iki putų. Taip pat sumaišykite 1 trynį su šaukštu romo ar degtinės. Šia emulsija 2 kartus iš eilės išplaukite galvą. Plaukus perplaukite vandeniu.

Migdolų šampūnas sausiems plaukams

Į 1 šaukštą šampūno įpilkite 1 kiaušinio trynį. Jis neleis plaukams išsausėti.
Kiaušinio ir migdolų šampūnas neputoja, tačiau labai gerai išplauna plaukus. Į išsuktą kiaušinio trynį įmaišykite 1 šaukštą migdolų aliejaus ir gerai sudrėkintus plaukus plaukite šiuo mišiniu apie 10 minučių. Plaukus perplaukite vandeniu.

Medaus šampūnas riebiems plaukams

Iki putų išplakite po šaukštą skysto medaus, kieušinio trynį ir šaukštą romo. Tada įmaišykite 4 lašus eterinio rozmarinų aliejaus. 10 minučių stropiai plaukite plaukus ir perplaukite vandeniu.

Priemonė jautriems plaukams

1 arba 2 šaukštus šampūno sumaišykite su 1 ar 2 šaukštais aliejaus ( abrikosų, alyvų ar persikų kauliukų).

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    Viktorija 2016-08-27 22:32

    Laba diena, norėčiau paklausti, kokį plaukų džiovintuvą rinktis sausiems plaukams (be jo išsiversti negaliu, kadangi tenka greitai susiruošti, o bėgti šlapia galva nesinori). Labiausiai domintų džiovintuvai iš http://www.ucs.lt/iranga/plauku-dziovintuvai ,
    nes turiu nuolaidos kuponą. Ačiū.

  2.    mezoterapija plaukams 2016-12-21 13:26

    Puiku reikės pakoreguoti savo plaukų priežiūrą… Nes jau visai sunku susitvarkyti su besišiaušiančiais plaukais, sausėja ir sausėja.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.