BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hipnozė - tarpinė būsena tarp miego ir būdravimo, kai žmogaus kūnas visiškai atsipalaidavęs. Manoma, kad į transo būseną įvestas žmogus gali vykdyti hipnotizuotojo liepimus, atskleisti tam tikrą informaciją.  Hipnozė yra labai senas reiškinys, ją naudojo net senovės šumerai.
Užhipnotizuoto žmogaus pulsas ir kraujospūdis žymiai sumažėja. Tuomet padidėja įtaiga, nes smegenų veikla lieka intensyvi. Vis dėlto hipnozės metu žmogus nepraranda valios ir gali seansą sustabdyti, kada nori. Pacientas nesielgs priešingai jo norams. Taigi hipnozė moksliškai patvirtinta kaip nepavojinga sveikatai, tačiau vis dar pilna savamokslių gydytojų arba religinių fanatikų, kurie mano kitaip.
Tačiau kam gi naudojama hipnozė? Amerikos mokslininkai taiko hipnozę, gydydami nutukimą arba malšinant skausmą. Be to, hipnozės metu galima lengviau pašalinti neteisingas nuostatas, baimes. Įrodyta, jog hipnozės seansai padeda lengviau ištverti operacijas.
Egzistuoja keli tipai žmonių, kurių užhipnotizuoti neįmanoma. Tai psichiniai ligoniai, žmonės su žemu intelekto rodikliu bei tie, kurie nenori būti užhipnotizuojami. Hipnozė pavyksta, jei žmogus pats to nori, yra susikoncentravęs ir atsipalaidavęs. Be to, kiekvienas žmogus pasiekia skirtingą hipnozės lapsnį - tai gali parodyti Stenfordo skalė. Polinkis į hipnozę turi ir paveldėjimo įtakos.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai1 komentaras

  1.    Žolelės 2012-02-28 19:21

    Velniop tą velnio neštą ir pamestą farmaciją, pasikliaukime liaudies medicina.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.