BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išvaizda lemia sėkmę

2008-12-08 | |

Pirmasis įspūdis dažniausiai prasideda nuo asmens išvaizdos įvertinimo: patrauklu, nemiela, verta dėmesio ir laiko, ar ne. Tą akimirką, kai pirmą kartą pamatome žmogų, susidarome tvirtą nuomonę apie jį, kurią vėliau pakeisti gan sunku. Tik tada, kai pažįstame žmogų giliau, pradedame analizuoti jo charakterį, temperamentą bei profesinius gebėjimus. Įdomu žinoti, kur slypi geros išvaizdos paslaptys ir kaip tą pasiekti?

Drabužis gali daug ką papasakoti apie žmogų. Originalūs ir sudėtingi sprendimai ne visuomet prigyja visuomenėje, tačiau reikia išmokti suderinti savitą stilių ir madą. Yra sakoma, jog išvaizda – tai gyvenimo būdas. Netvarkingi, nesuderinti drabužiai kalba apie asmenybės vidinius prieštaravimus bei neišmanymą. O juk norėtųsi spinduliuoti harmonija bei erudicija. Kadangi proto gebėjimų atskleisti akimirksniu negalime, paverkime partnerius ir kitus aplinkinius nepriekaištinga laikysena, dailia šukuosena bei suderintu stiliumi.

Asmenybės bruožai

Gyvenime svarbūs ne tik darbo, bet ir asmeninio gyvenimo aspektai: patirtis, šeima, pomėgiai, silpnybės. Veiklus žmogus, sėkmingai lipantis karjeros laiptais, mums asocijuojasi su puikia išvaizda. Tai dažniausiai lemia:
•  tvarkinga šukuosena,
•  puikiai parinkti drabužiai,
•  brangūs, tačiau subtilių formų aksesuarai,
•  geros kokybės avalynė,
•  dailus manikūras,
•  elegantiška laikysena.
Visų patrauklių žmonių, kuriuos matome televizijoje ar spaudoje, išvaizda yra nepriekaištinga, bendravimo įgūdžiai puikūs, o vidinis pasitikėjimas savimi tiesiog trykšta. Negana to, kiekvienas jų yra kitoks, individualus ir tvirtai žino, ko gyvenime siekia.
Nerašyta taisyklė: jei save parodysite ir elgsitės taip, kaip elgiasi lyderiai, – kiti į jus reaguos atitinkamai.

Svarbūs elementai

Įvaizdis turi kalbėti apie jūsų norus bei siekius. Todėl jei einate į darbo pokalbį, turite būti patikima, dalykiška, atsakinga bei patraukli. Gera išvaizda yra tik tuomet, kai pati gerai jaučiatės. Nepriekaištingas stilius, geros manieros, pasitikėjimas savimi, kompetencija bei nuoširdumas yra svarbūs elementai, kuriais pasinaudoti nėra sunku. Jei įvaizdis yra skoningas ir prabangus, jūsų intelektas tik dar labiau sustiprins pirminį įspūdį. Dėl to kyla pasitikėjimas jumis bei darbas ar sandėriai sekasi lengviau. Įvaizdis ir reputacija – verslo sėkmės pagrindas, kurį sugriauti galima parodžius, jog jūsų žodžiai neatitinka veiksmų.

Kaip susikurti tinkamą įvaizdį

Jei norite atrodyti kompetentinga, renkitės vidutinio tamsumo ar tamsių atspalvių bei klasikinio stiliaus drabužius. Margas rūbas ar įmantrios formos išmuš pašnekovą iš vėžių ir jis nebegalės susikoncentruoti į pokalbį.
Jei jums svarbiau, kad kiti pastebėtų jūsų asmenybę, dėvėkite šviesesnių atspalvių drabužius, rinkitės minkštesnius audinius, tačiau vėl reiktų elgtis atsargiai ir drabužius suderinti tarpusavyje, nepasirinkti erzinančių spalvų.
Venkite paskutinio mados klyksmo drabužių. Taip galite sukurti įspūdį, jog jums įdomus madų vaikymasis, o ne verslo reikalai.
Nenaudokite pernelyg daug ar labai aštrių kvepalų, nes tai gali erzinti, blaškyti, sukurti neigiamą požiūrį į jus. Gundančius, perregimus, giliomis iškirptėmis drabužius, trumpus sijonus taip pat teks pamiršti.

Rodyk draugams


Komentarai1 komentaras

  1.    drabuziai internetu 2010-07-19 17:30

    Įvaizdis dar ne viskas, troškulys yra viskas :) o šiaip skaičiau, kad žmonės susidaro nuomonę apie kitą žmogų per pirmas 10sec. ir labai tą pirmą įspūdį sunku panaikinti.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.