BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Afrika, saulė, vaisiai ir vandenynas - tai pirmi dalykai, kurie asocijuojasi su Maroku. Šioje teritorijoje per ilgus šimtmečius gyveno berberai, arabai, romėnai ir net prancūzai. Kiekviena tauta įtakojo vietinę kultūrą, todėl marokietiškas interjeras toks pats spalvingas kaip ir jo istorija. Ne paslaptis, europiečiams dar gana egzotiškos ryškios spalvos šiame interjere varijuoja nuo auksinės, oranžinės ar raudonos iki sodrios mėlynos, purpurinės ar žalios. Greta meistriškai derinami žemės, džiovintų augalų, cinamono atspalviai tarsi savaime kuria ne tik kontrastingą vaizdą, bet ir salsvą aromatą.
Kambariuose neatsiejama detalė yra margaspalviai rytietiški kilimai, terakotos grindys bei arkos formų durys. Dauguma raštų - geometrinių formų žaismė. Marokietiškam interjerui būdingi žibintai, pagaminti iš kaulo, žalvario arba drožinėto medžio. Marokietiški baldai kiek žemesni, nei mums įprasta, tačiau labai prabangūs: dažniausiai inkrustuoti akmenėliais, sofų audiniai ryškūs ir būtinai natūralūs, visur gausu ornamentuotų, karoliukais siuvinėtų pagalvėlių. Ir be abejo, negalima apsieiti be mažų žalvarinių arbatos staliukų.
Maroko pavadinimas reiškia Vakarų karalystę, galbūt ne veltui marokietiškas interjeras vis labiau prigyja Vakarų šalyse.

Šaltinis www.bustovizija.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai3 komentarai

  1.    Jekaterina 2010-08-01 14:00

    O kur daugiau foto? Pagrindineje visai nieko, bet mazai, o svetaineje to nera.

  2.    Teisines paslaugos 2010-12-09 13:57

    jo, kur daugiau foto ?

  3.    Adomas 2014-03-04 16:12

    Man patinka, Baldų rojuje mačiau yra nedidelė parduotuvė prekiaujanti marokietiškais aksesuarais…

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.