BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Higienos institutas ir Sveikatos apsaugos ministerija skelbia konkursą Lietuvos mokykloms “Kaip mes padėsime išsaugoti antibiotikų efektyvumą”.
Jau antrus metus lapkričio 18 dieną Europoje, taip pat ir Lietuvoje, minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Tai Europos sveikatos iniciatyva, kurią remia Pasaulinė Sveikatos Organizacija, suinteresuotos sveikatos profesionalų bei mokslininkų grupės. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į nereikalingo antibiotikų vartojimo pasekmes, skatinti atsakingą bei teisingą antibiotikų vartojimą.
Didėjantis antimikrobinis atsparumas, kurį lemia aukštas ir dažnai neracionalus antibiotikų vartojimas, daugelyje Europos šalių kelia nerimą. Tyrimų duomenimis Lietuvoje taip pat matyti antibiotikų vartojimo spragų. Antibiotikai Lietuvos ligoninėse ir poliklinikose vartojami dažnai ir jų skyrimas, ypač ambulatoriniam gydymui, dažnai netinkamas: jie skiriami net virusinėms ir lengvos formos infekcijoms gydyti. Europoje atlikto savigydos antibiotikais tyrimo duomenimis, savigydos antibiotikais rodiklis Lietuvoje vienas aukščiausių.
Šiai dienai paminėti skelbiamas konkursas moksleiviams, kuriuo siekiama padėti suformuoti teisingą jaunų žmonių požiūrį į antibiotikų vartojimą. Konkurse gali dalyvauti 1-12 klasių moksleiviai. Visa klasė kviečiama sukurti vieną iš darbų (pagal amžiaus grupę) tema “Kaip mes padėsime išsaugoti antibiotikų efektyvumą”: 1-6 klasės - piešiniai, 7-12 klasės - 2 min trukmės filmukas. Sukurtus darbus moksleiviai siųs Higienos institutui. Čia juos peržiūrės ir įvertins komisija. Nugalėtojų klasės bus apdovanotos partnerių “ONE nuotykių parkas” įsteigtu prizu - diena su klase pramogų ir nuotykių parke.
“Tikime, kad šiuo konkursu atkreipsime visuomenės dėmesį į tai, kaip svarbu teisingai ir atsakingai vartoti antibiotikus. Neteisingai juos vartojant, bakterijos prisitaiko prie šių vaistų ir tampa jiems atsparios. Taip antibiotikai praranda efektyvumą. Jei problema nebus sprendžiama ir antibiotikai toliau bus vartojami taip, kaip dabar, visa Europa sugrįš į erą prieš antibiotikų atradimą, kuomet paprasčiausių bakterijų sukeltos infekcijos buvo neišgydomos”, - kalbėjo Higienos instiuto Visuomenės sveikatos tyrimų centro tyrėja Asta Palekauskaitė.
Higienos institutas, Sveikatos apsaugos ministerija ir akcijos partneriai “ONE nuotykių parkas” kviečia Lietuvos moksleivius aktyviai dalyvauti šiame konkurse ir laimėti dieną su klase ONE nuotykių parke, įsikūrusiame Druskininkuose ant Nemuno upės kranto. Parke įrengtos skirtingo sudėtingumo trasos, “Tarzano skrydis per Nemuną”.

Aurelija Šumskutė
BNS inf.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    Povilas 2009-10-23 14:20

    Antibiotikai isvis yra blogis, suardo visa mikroflora organizme!

  2.    kaip numesti svorio 2012-05-24 13:53

    80% dešimtmečių mergaičių JAV laikosi dietos.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.