BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Turbūt niekada nerims konfliktas tarp šunų bei kačių mylėtojų. Kuris gyvūnas - šuo ar katė - protingesnis? Vis dėlto yra ir kitų gyvūnų, nenusileidžiančių savo proto galiomis. Siūlome pažvelgti plačiau.
Protas yra apibūdinamas kaip gebėjimas siekti kompleksinių tikslų, orientuotis erdvėje, gebėjimas protauti, mąstyti. Žmonės yra protingiausios būtybės Žemėje. Net žemiausią intelekto koeficientą turintis asmuo yra daug protingesnis už bet kokį gyvūną.
Tačiau kas be žmonių pasižymi proto galia? Pateikiame protingiausių gyvūnų penketuką.
Penktoji vieta atitenka katėms ir šunims. Štai ir išspręstas didysis konfliktas. Abu gyvūnai puikiai supranta žmonių jausmus, reaguoja į balso toną, gali būti treniruojami.
Ketvirtoje vietoje yra papūgos. Šie paukščiai ne tik pažįsta šeimininką, bet gali net pamėgdžioti jo kalbą. Pasaulyje žinoma papūga, mokanti net 971 žodį.
Trečią vietą gauna drambliai už gebėjimą bendrauti tarpusavyje per milžiniškus atstumus. Stebina ir šių gyvūnų puiki atmintis bei tai, kad jie turi net laidojimo ritualus, gedi savo gentainio.
Antroje vietoje atsidūrė delfinai - protingiausi vandens gyvūnai. Jie taip pat sugeba bendrauti tarpusavyje per didelius atstumus.
Ir pirmoji vieta atitenka beždžionėms. Primatai sugeba išmokti ženklų kalbą, skiria daiktų formas, ir net gali dirbti kompiuteriu.

Autorė Raminta Simanavičiūtė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai4 komentarai

 1.    R. A. 2009-09-01 01:18

  Protingiausias gyvūnas žemėje, be abejo, yra blussa :).
  Analogiškai kaip ir nuoroda lipdoma prie INDIGO straipsnių.

 2.    lina ir julija 2010-07-13 19:36

  BEZDZIONE?!?!? gi Ferduks!

 3.    g1ntux 2010-07-28 08:31

  “Žmogus iš kitų gyvūnų išsiskiria savo protiniais sugebėjimais, kalba, kultūra ir socialiniais ypatumais. “

 4.    karolain 2012-01-18 19:30

  pirma vieta turetu dalintis bezdziones ir vilkai, nes vilkai panasaus protu kaip zmogus (ir be to labai skiriasi nuo sunu)

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.