BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Paviršius paprastai padengtas dažų plėvele” - taip šmaikščiai vyrai įvardija vieną pagrindinių fizinių moterų savybių. Moterys įsižeidžia. O be reikalo! Juk dažnai tai tiesa. Kosmetikos svarbos klausimą komentuoja SOTHYS SPA centro kosmetologė Nina Berman.
Kosmetika - ne tik veido bei kūno gražinimo priemonės, tai ir ištisas jų gražinimo menas. Žmonės šiuo klausimu pasidalija į dvi stovyklas: arba tampa menininkais ir „puošia” save patys, arba renkasi gan brangų malonumą - profesionalių kosmetologų paslaugas. Yra nepasirinkusiųjų nė vieno varianto? Gali būti. Tik šis pasirinkimas nebūtinai reiškia, jog esi natūralumo šalininkas. Tai brangus malonumas, kurį ne kiekvienas gali sau leisti.

Merginos slepia trūkumus…

Apklausus kelias dešimtis atsitiktinių 18 - 25 metų merginų, absoliuti dauguma teigė naudojančios dekoratyvinę kosmetiką vos ne kasdien, o kosmetologų paslaugų taip pat neatsisakančios, kai tokį pasilepinimą įstengia nupirkti. Savo poziciją merginos motyvuoja noru visada atrodyti gražiai “tarsi reklamoje”. „Nežinau, kaip paveiks mano odą jau kelerius metus trunkanti molberto funcija, bet aš turiu paslėpti trūkumus”,- dėstė viena iš apklaustųjų merginų.
Kosmetologai nesmerkia merginų, žūt būt siekiančių paslėpti problemišką odą po kartais tikrų tikriausiu sluoksniu pudros, tik akcentuoja, jog bet kuri priemonė turi būti parinkta konkrečiam asmeniui, pagal konkrečius poreikius.
„Profesionali, tinkamai parinkta pudra gali paslėpti odos defektus, sulyginti spalvą ir tarnauti kaip apsauga”, - teigia kosmetologė N. Berman.
Paklausta, nejaugi jauna mergina negali būti graži ir be kosmetikos, specialistė išskiria keletą būtinų kosmetinių procedūrų jaunoms merginoms, norint turėti pirmiausia sveiką ir, žinoma, gražią odą:
•  Kūno šveitimas - negyvų ląstelių pašalinimas;
•  Vandens balanso sureguliavimas (normalus vandens balanso odoje sureguliavimas - svarbiausias aspektas, siekiant, kad neprasidėtų odos dehidratacija, kuomet susidaro raukšlės);
•  Riebalinių liaukų veiklos sureguliavimas;
•  Senėjimo profilaktika (biologinis odos senėjimas prasideda nuo 25 metų).
Akivaizdu, šios procedūros atliekamas kosmetinių priemonių pagalba. Išvada - kosmetika būtina?!

Moterys stabdo laiką…

Paradoksas: merginos teigia, jog, naudodamos kosmetiką, jos ne tik paslepia trūkumus, bet taip pat dažnai pasiekia dar vieną „puikų” rezultatą - atrodo vyresnės negu yra iš tikrųjų, o moterys siekia priešingo - stabdyti laiką.
Kosmetologė N. Berman patikslina, kad iš tiesų šiuolaikinė kosmetologija leidžia „sustabdyti laiką”. „Odos senėjimo procesus lemia ne tik genetika. Vėjas, dulkės, purvas, UV spinduliai, šaltis - visa tai kasdien veikia mūsų odą, tad kosmetikos priemonės turi būti pajėgios efektyviai apsaugoti ją. Šiandien profesionali kosmetika tokia ir yra.”

O kaip vyrai?

Kalbant apie grožio procedūras, vis dažniau minimi ir vyrai. Jeigu anksčiau jie tiesiog drovėdavosi kalbėti apie tokį savęs lepinimo bei gražinimo būdą, dabar viskas virsta aukštyn kojom. Vyrai jau nebevadina grožio procedūrų nevyrišku užsiėmimu.
Specialistė N. Berman šypsodamasi teigia, jog šiais laikais vyrai yra pastovūs kosmetologų klientai.
“Jie suprato, kad turi rūpintis savo veidu, skirti daugiau dėmesio išvaizdai. Šiandien nuo išvaizdos priklauso sėkmė profesinėje veikloje. Vyrų odai - kaip ir moterų - būtina nuolatinė priežiūra”.
Pasmalsavus apie vyrams taikomas kosmetologines procedūras, N. Berman tegia, jog jų yra įvairių: nuo drėkinančių, skirtų jautriai odai, iki pikantiškų, sukurtų specialiai vyrams ir atliekamų salone. „Svarbiausia vyrams kasdien naudoti drėkinamuosius ir maitinamuosius kremus - ir tai nėra prabanga”, akcentuoja N. Berman.

„Oda - tai jūsų sveikatos pasas, jūsų vizitinė kortelė”, sako specialistė. Kaip žinia, retas gali pasigirti puikia oda be papildomo maitinimo, priežiūros, kuomet žmogų supa tiek jai kenksmingų veiksnių.
„Kosmetika šiandien būtinybė! Kosmetika - tai odos mityba. Valgome mes - reikia valgyti ir odai”, - argumentuoja kosmetologė N. Berman.

Fotografas Tomas Piliponis
Autorė Jūratė Ablačinskaitė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    Ritas 2014-12-28 22:59

    Kazin ar kosmetika yra butinybe. Zinoma, grozis lemia profesine sekme, taciau ne tik, juk kartais ir protas… Ir ar visos moterys turi buti su vienodomis krutimis, tiek pat sverti ir be kazkiek sonkauliu? Jeigu kosmetika yra butinybe, tai kazkada ir kitkas bus. Galo nematyt.

  2.    Paule 2016-11-23 21:25

    Labai idomus straipsnis ir pastebėjimai. Manau kiekvienas pats nusprendžia ar kosmetika būtinybė, bet kad didžioji dalis šiuolaikinės visuomenės ją priskirtu prie būtiniausių dalyku-sutinku.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.