BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Linas Adomaitis - tikras kosmopolitas. Vieną dieną Jis dainuoja Lietuvoje, kitą - šnekučiuojasi su indėnais ir jaučiasi puikiai tiek komfortiškuose namuose, tiek gamtos prieglobstyje.
Jo mintys apie ekologiją vertos dėmesio jau vien tuo, kad retas iš mūsų yra aplankęs tiek pasaulio kampelių, kuriuose vyrauja skirtingi požiūriai į ekologiją.

Pastaruoju metu itin daug kalbama apie ekologiją. Tos temos Jums rūpi?
Ekologija - labai rimta tema ypač šių dienų kontekste. Tai jaudina kiekvieną žmogų, kuris bent kažkiek rūpinasi savo artimųjų ir savo sveikata bei rūpi ateities gerovė.

Gal ekologijos problemos - išpūstas burbulas?
Toli gražu… Apie tai dar per mažai kalbama ir žmonės nenutuokia, kokiais tempais naikinama viskas aplink. Manau, išpūstas burbulas yra komercijos dievai, bet tik ne temos apie ekologiją.

Veikiausiai kiekvienas iš mūsų daro kažką gero dėl ekologijos, bet kažkuo jai ir kenkia. O kaip Jūs ?
Jau maždaug nuo 2000-ųjų metų aktyviai palaikau idealistus ekologijos tema, o pastaruosius metus pats stengiuosi nevartoti maisto produktų, kurie auginami nitratuose ar yra genetiškai modifikuoti. Nors ir nedaug, bet yra ūkininkų, kurie teisingai augina gyvulius ir augalines kultūras.

Kaip manote, ar ekologijos problemos domina šiandieninį jauną žmogų?
Manau, kad jauni žmonės ir yra pagrindinė ateities viltis, nes dauguma senųjų spjauna į viską. Tarybinis palikimas ir požiūris “po manęs nors ir tvanas” yra grobuoniškas… Jauni žmonės pasirūpins savo ir savo artimųjų ateitim, nes kito kelio nėra.

Ar pritariate nuomonei, jog lietuviai dar nėra pasiekę tokio lygio, kad jiems būtų aktualios globalinės problemos?
Jau sakiau, apie tai kol kas per mažai šnekama. Šiuo metu žmonių sąmonę pritemdė ir visuotinė finansų bei ekonominė krizė.

Kaip manote, ar būtų sunku gyventi ekologišką gyvenimą? O gal Jūs taip ir gyvenate? Papasakokite….
Gyventi, tiksliau, stengtis gyventi ekologiškiau yra būtina. Stengiuosi neteršti aplinkos, sveikai maitintis, vartoti ekologiškus maisto ir buities gaminius, būti arčiau gamtos.

Esate keliavęs ne po vieną šalį. Gal teko susidurti su ekologinėmis temomis ten? Kokia Jūsų patirtis?
Ten, kur daugiau industrijos, ekologijos tema yra ypač aktuali, bet mažai kas daroma, kad būtų geriau, o kur žmonės gyvena arčiau gamtos - jie labai rūpinasi aplinka, nes nėra tiek technologijos prietaisų-tarnų, kurie pasirūpintų jų gerove. Su indėnais tomis temomis daug kalbėjome. Jie sako, kad gamta - mūsų visų motina ir reikia ja pasirūpinti, kad ji pasirūpintų mumis.

Kuri šalis Jums patrauklesnė: ta, kur vyrauja daugiau laukinis gyvenimas ir gamta pati iš savęs “apsivalo”, ar šalys, kurios tokios civilizuotos, jog geba valdyti gamtos procesus?
Aš esu miesto vaikas, mėgstantis kontrastus, todėl taip dažnai mane galima aptikti gamtoje prie laužo su palapine, prie ežero su meškere rankose ar kur džiunglėse su indėnais kapojant cukranendres. Miestas man suteikia komforto… Taip, esu pripratęs prie patogumų, tačiau gamta ir visiški nepatogumai suteikia sielos ramybės… Kas žino, gal kada iškeisiu miestą į vienkiemį ant ežeriuko kranto? …

Fotografas Tomas Piliponis
Autorė Jūratė Ablačinskaitė

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.