BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mišelis Nostradamas - prancūzų gydytojas ir astrologas, labiausiai išgarsėjęs savo pranašystėmis, kurios yra neaiškios ir nekonkrečios, o tai sukelia daug įvairių interpretacijų. Įdomus ir paties pranašo likimas.
Nostradamas gimė 1503 m. gruodžio 14 d. Prancūzijoje, atsivertėlių žydų šeimoje. Jo tėvai buvo priversti priimti katalikų tikėjimą, kad išvengtų inkvizicijos persekiojimų. Mokslo aukštumų Nostradamas pradėjo siekti iš pradžių padedamas brolio, kuris atskleidė  klasikinės literatūros, astronomijos, matematikos, užsienio kalbų žinias. Motinos brolis mokė berniuką liaudies medicinos ir astrologijos. Romos katalikų mokykloje Mišelis studijavo filosofiją, gramatiką ir retoriką, gavo medicininį išsilavinimą.
Nors Nostradamas ir buvo puikus gydytojas, nesugebėjo apsaugoti nuo maro savo žmonos ir trijų vaikų, kurie mirė. Persekiojamas inkvizitorių vyras vedė dar kartą 1554 m. ir susilaukė net šešių vaikų. Didžiają gyvenimo dalį pranašas sirgo epilepsija ir širdies ligomis.
Pranašauti Nostradamas pradėjo būdamas 52 metų amžiaus. Tuo metu jis išleido pirmąją pranašysčių Šimtinę. Manoma, kad jis teisingai išpranašavo daugybę pasaulinių įvykių, apsirikdamas nedideliu laiko tarpu. Jis esą išpranašavo ir savo mirtį 1566m. liepos 2 dieną. Vis dėlto yra nuomonių, jog savo knygose Nostradamas tiesiog meistriškai aprašė to laikmečio įvykius, o ne ateities vizijas.

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.