BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apžvelgus protingiausių gyvūnų sąrašą, siūlome susipažinti ir su penketuku pačių nuodingiausių gyvūnų žemėje.
Taigi penktoje vietoje yra akmenžuvė. Tai nuodingiausia žuvis pasaulyje. Ji mėsėdė, gyvena ant rifo pagrindo ir užsimaskuoja tarsi ola. Akmenžuvių nuodai sukelia aštrų skausmą su anafilaksiniu šoku, paralyžiumi ar audinio žūtimi.
Ketvirtąją vietą gauna strėlinė varlė. Ji turi užtektinai nuodų, kad myriop pasiųstų 10-20 žmonių. Šie varlių nuodai yra 1200 kartų pavojingesni nei cianidas.
Brazilijos klajoklis voras yra trečioje vietoje. Pamatęs žmogų ar gyvūną, jis tikrai neskubės slėptis, o aršiai puls. Laimei, kad tik trečdalis jo įkandimų būna nuodingi. Tačiau patekę į organizmą voro nuodai vyrams gali sukelti amžiną erekciją, kuri baigiai impotencija, ar net mirtimi.
Antroje vietoje puikuojasi taipanai. Šios Australijoje gyvenančios gyvatės yra didelės, greitos ir labai nuodingos - net 90 procentų taipanų įkandimų baigiasi mirtimi. Vienas taipanas turi pakankamai nuodų nužudyti 100 žmonių. Nuodai suveikia po 45 minučių.
Nuodingiausia iš visų yra tikroji jūrų vapsva - Australijos medūza. Kiekviena medūza turi iki 60 čiuptuvų, o kiekvienas iš jų turi pakankamai nuodų nužudyti net 60 žmonių. Australijos medūzos nužudo daugiau žmonių per metus, nei bet kuris kitas pasaulio gyvūnas.

Autorė Raminta Simanavičiūtė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai4 komentarai

 1.    Gabriele 2009-09-19 13:09

  O šiame pasaulyje reikia pasisaugoti…

 2.    garsas 2010-05-11 20:47

  sveiki, domiuosi mokinuosi bei studijuoju šią sritį jau ne vienerius metus… ir pastebėjau jog sąrašas turėtų dėliotis šiek tiek kitaip: pirmoje vietoje jūsų įvardinta varlytė tik ji vadinama medvarle Dendrobatidae ir jūs ją nuleidote iki 4 vietos, 2 oxyuranus microlepidotus jis taip užima antrąją vietą, tik jis su savo 0,025mg/kg LD50 nužudo žmogų per 30 sekundžų jei pavyksta dantukus įsmeigti iki venos, o jei po oda ar tarkim pilvo ertmės srityje ikandimas - leidžia pasikankinti nuo 5 iki 45 min, 3 Atrax robustus, tik tai ne tas voriukas apie kurį jūs rašėte. 4 jūsų penktoje vietoje įvardinta žuvytė Synanceja trachynis, Synaneichthyes verrucosus. ir ji skamba kaip karpažuvė… na kaip pavadinsi taip nepagadinsi - svarbu nesuklysti lotyniško pavadinimo. 5 nepapuolęs i jūsų sąrašus Leiurus quinquestriatus 6 Hapalochlaena lunulata 7 Cypraea caputserpensis. ir tik aštuntoje vietoje ponia medūza Chironex fleckeri… toliau nevardinsiu…

 3.    handja 2012-11-11 12:34

  Labaiii fainiai sugalvota :)

 4.    Rimantas 2012-11-28 23:23

  gerai kad LT nera.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.