BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pagal asmenybės tipą žmonės skirstomi į intravertus ir ekstravertus. Apie 75 proc. Yra ekstravertai ir tik 25 – intravertai. Intravertai atsirado kiek vėliau, o kažkada pasaulyje jų išvis nebuvo.

Ekstravertų charizma

Ekstravertai dažnai laikomi labai emocionaliais žmonėmis, kurių nepastebėti neįmanoma. Vis dėlto ryškus charakteris gali ne tik padėti, bet ir pakišti koją.
Ekstravertai dažniau prieštarauja ir pateikia priešingų pavydžių, o intravertai linkę bendradarbiauti, priimant kūrybinius sprendimus. Tiesa, kad intravertai domisi kūryba daugiau, ekstravertai yra stipresni bendravime. Vis dėlto ekstravertai dažniau konfliktuoja, pažeidžia įstatymus, kaitalioja darbus, išsiskiria su draugais, jų vedybinis gyvenimas dažniau baigiasi skyrybomis.
Ekstravertams nepatinka monotoniška veikla. Jie geriau mokosi pradinėje mokykloje, sėkmingiau laiko egzaminus, o intravertams geriau sekasi aukštojoje mokykloje. Remiantis eksperimentų duomenimis, ekstravertų skausmo toleravimo slenkstis yra aukštesnis negu intravertų. Tyrimai, atlikti su 258 studentais, parodė, kad ekstravertai linkę geriau save vertinti. Jie greičiau prisitaiko prie kintančių laiko juostų.
Jei esate ekstravertas, palikite kitiems laiko pagalvoti apie tai, ką pasakėte. Nėra būtina kiekvieną pauzę užpildyti kalbėjimu. Pasistenkite išsiugdyti įprotį išklausyti kitų idėjas, taip pat šiek tiek pagalvoti prieš išsakant savo nuomonę apie jas. Išmokite tikslus ir užduotis formuluoti raštu. Jei užduotis aptariama grupėje, įsitikinkite, ar kiekvienas dalyvaujantis asmuo turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę apie šią užduotį.

Intravertai – pasislėpę charakteriai

Intravertai atrodo ramūs, santūrūs, tylūs, susimąstę. Paprastai jie nemėgsta minios, gausių susibūrimų. Šiems žmonėms reikalinga ramybė, o kartais ir vienatvė. Prieš atsakydami į klausimą arba prieš imdamiesi kokios nors veiklos, jie visada ilgai galvoja. Draugais jie laiko tik tuos žmones, su kuriais sieja labai glaudūs ryšiai. Iš pažiūros gali pasirodyti, kad intravertai yra savyje užsisklendę vienišiai arba niekuo nepasitikintys bailiai. Bet tai tik apgaulė. Dauguma intravertų ir patys nesuvokia savojo temperamento, nes nuo mažens buvo pratinami neteisingai jį vertinti.
Intravertai geriau atlieka užduotis, reikalaujančias susikaupimo. Atminties patikrinimo testas parodė, kad geriau sekėsi intravertams negu ekstravertams. Ilgai bendraudami intravertai pavargsta ir nori pabūti vieni. Jie nenuobodžiauja neturėdami su kuo pakalbėti ar pasiginčyti. Vienas garsus intravertas buvo A.Einšteinas, pagarsėjęs savo polinkiu į vienatvę.
Intravertus dažniau kamuoja nemiga. Didelė dalis intravertų turi stiprią vaizduotę, kuri miego kokybės nedidina. Intravertai dažniausiai neleidžia išsilieti savo energijai ir nesuteikia galimybės aplinkiniams juos pažinti. Jie nuolat paskendę savo mintyse, ilgai svarsto prieš ką nors sakydami, kartais nesuvokia to, ką daro kiti. Jie mėgsta būti tik tuose renginiuose, kurie jiems patinka, nes nelabai pasitiki naujais pažįstamais. Intravertai nepasakoja savo idėjų, kartais elgiasi pernelyg atsargiai. Jeigu esate intravertas, tikriausiai nemėgstate šalčio, šaltomis dienomis greičiau už kitus sužvarbstate. Dėl to patartina vilkėti drabužius su kišenėmis, o namuose turėti šildytuvą.

Rodyk draugams


Komentarai31 komentarai

 1.    Laurynas 2009-10-15 15:45

  Taip, tikra tiesa, bet 1 dalykas, intravertai labiau megsta salti nei karsti ir kaip tik jame isbuna ilgiau nei kiti. Intravertai bendraudami nuolatos su pazistamais asmenimis bendrauja labai laisvai ir atvirai, nors pradzia buna sunkesne :) Intravertai ne visi nemegsta dideles minios.

 2.    milda 2010-03-14 22:43

  Aš tikrų tikriausia intravertė. Viskas daugmaž teisingai pasakyta. Gal kelėtas klaidelių. Šiaip tai sutinku su Laurynu kad intravertai moka laisvai bendrauti bet tik tada kai artimiau pažinta žmogų. Taip kad, tikrai ne pačioje pradžioje. O šiaip tai straipsnis man patiko. Dabar bent žinosiu kas esu ir nereikės spelioti. Ačiū.

 3.    JoJ 2010-04-21 16:09

  Ale ziurek tu man kaip i aki durtum, o as galvojau kad esu toks vienintelis :S

 4.    komentaras 2010-04-22 23:33

  Tikrai idomu buvo skaityt. Del kritikos…visiskai sutinku su Laurynu.

 5.    Sexe 2010-05-03 14:51

  Nu ir as intraverte, bet aciu dievui kad ne 1 pasauly tokia tyli ir vienisa esu :((

 6.    CAMOMILLE 2010-05-19 19:59

  aš taip pat sutinku su Laurynu, bet straipsnis laabai geras. Man labai patiko ir buvo įdomu skaityti. liuks :) (ekstravertiškas komentaras ;P)

 7.    kaukuole 2010-07-14 15:11

  as tai nezinau kas esu - ekstravertas ar intravertas, nes ir to ir to pas mane yra, bet sutinku su tuo, kad pazines zmogu daug laisviau prie jo elgiuosi nei prie nepazistamo.

 8.    kvanka 2010-07-19 20:31

  Aš taip pat ekstravertė ir visiškai sutnku su rašiniu. Taip pat pritariu tam, kad intravertai labai draugiški ir atviri tik su tam tikrais žmonėmis. Beje, niekada nepastebėjau, kad mano draugė intravertė nemėgtų šalčio, kaip tik jis jai labai patinka. O man, ekstravertei, norisi šilumos, karščių.
  Tik niekada nemaniau, kad ekstravertų tiek daug. galvojau, kad tiek daug mėgstančių bendrauti kaip aš, nėra. Na, bent jau aš nelabai pastebiu, nes visais metų laikais, išskyrus vasarą, visi vaikšto labai paniurę…

 9.    Neringa 2010-11-26 23:13

  Budama intraverte siaubingai nemegstu salcio, galima sakyti nekenciu jo. Tad tikriausiai yra isimciu, vieni intravertai megsta siluma (kaip kad as), o kiti salti.

 10.    Karolina 2011-01-07 17:16

  Paskaičius čia pasirodo, kad ekstravertai visiški plevėsos ir apskritai iš jų nieko gero :)) Gal jie ir nemėgsta monotonijos ir jiems sunku susikaupti, bet jie turi beprotišką užsispirimą su kuriuo jie gali pasiekti viską :)

 11.    Kamilė 2011-03-03 19:21

  O intravertai nebūtinai turi būti tylūs ar susimąstę. Pvz. aš kaip ir esu intravertė, bet mėgstu ir gerą jumorą ir šiaip būti su draugais, bet sutinku, kad ne didelėje minioje. :)

 12.    Gediminas 2011-05-10 22:24

  Na taip pat save priskirčiau intravertui ir taipogi kai kam pritarčiau bei patikslinčiau, kad šaltį labiau mėgsta intravertai, be to jie yra ištvermingesni. Būtų galima palyginti sprinterį su maratoniniku. Daugiau savyti mes ir tiek, bet turim bruožų ir ekstraverto tik mažiau nei intraverto. Be to kai kada su laiku būna, kad ir pasikeičia šie vaidmenys, bei būdo bruožai, retas dalykas, bet taip būna. Intravertinis mąstymas yra pats geriausias. Už A. Einšteno geresnio mokslininko bei atradėjo nebuvo. Juk visur yra skaičiai, visa vidaus politika bei mokslai sueina į ekonomiką, kažin kas ką valdo, bankininkai ekstravertai.

 13.    Giedre 2011-07-27 13:15

  Ka gi, as labiau intraverte nei atvirksciai:) Kas mes bebutumem - intravertai ar extravertai - vis delto esam kiekvienas siek tiek kitoks. Del salcio ar karscio tai manau kad labai individualu. Svarstydama apie save, galvoju kad labiau pakeliu karsti nei salti, bet vaikysteje budavo atvirksciai, galbut tai kinta… Ir del bendravimo su nelabai pazistamais - tiesiog kartais ir su labai menkai pazistamu ar visai nepazistamu zmogumi tikrai bunu labai atvira (kiek tinka toje situacijoje), bet vienatves man reikia kaip oro. Beje, zmoniu irgi reikia:) Tik zymiai lengviau bendrauti su panasiais- irgi labiau intravertais. Tai, ka tikrai pastebejau - intravertai labiau linke i savianalize, jiems ko gero labiau sekasi pazinti save, ir subtiliai pajausti kita zmogu kad jo neiskaudinti. Idomus tie dalykai…

 14.    As 2011-08-01 20:59

  Su Laurynu taip pat visiskai sutinku sutinku.

 15.    rmmmmrrm 2011-09-30 21:55

  Intravertė. Kažkodėl žmonėms dažnai atrodo, kad aš pikta. Ir pati neturiu to pasitikėjimo bendraujant. Dažnai mano “juokeliai” lieka nesuprasti… O aš lieku pilka tamsi būtybė…

 16.    citrina 2011-10-08 16:34

  Giedre, kaip miela…Puikiai supratau, ka tu turejai omeny. Man atrodo, kad as su tavimi tiesiog sutarciau :}

 17.    intravertas 2012-01-22 16:20

  visiem uzkliuna saltis ir karstis, uzkliuvo ir man. salti pakeliu, o stai pirties nemegstu.
  o siaip viskas tiko. man kyla sunkumu bendraujant su moterim, jos mane sunkiai supranta, todel rades si straipsni daviau pasiskaityt savo panelei, ji buvo nustebinta

 18.    hera 2012-02-06 21:49

  as irgi esu intraverte, bet kas liecia salti, tai visiskai negaliu sutikti su siuo sakiniu. Man vis delto sunkiau pakelti karsti, o siaip puikus straipsnis. Taip, intravertai megsta vienatve, bet nesijaucia vienisi joje, nes turi daug ir ivairios veiklos ir bendravimas ju subtilesnis ir nuosirdesnis, nes nebendrauja jie bet kaip ir su bet kuo.

 19.    sernas 2012-02-27 12:20

  o kam geriau stovi intravertams ar ekstravertams, jeigu bijai, tai isvis gali nepastatyti…

 20.    Gedas 2013-06-02 22:17

  Būnant intravertu žymiai sunkiau bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Man sunkiai sekėsi mokykloje, nes ten mokymas labiau ekstravertiškas ir žiauriausia, kai reikia prieš minią kalbėti. Draugų neturėjau nebent vieną intravertą su panašiais pomėgiais, o dauguma šiais laikais ekstravertai, kuriuos man dažnai sunku perprasti. Bet žymiai palengvėjo pradėjus studijuoti aukštojoje ir dar dailės/restauravimo specialybę, nes galėjau sau ramiai mokytis, svajoti ir kurti meną. Verbaliai sunku bendrauti, tačiau vaizdiškai, kūno kalba lengviau. Dar geriau būna būti kaime, gamtoje ir vaikščioti ramioje aplinkoje. O masiniai susibūrimai, triūkšmas ir nerimstanti miestietiška kultūra ne man. Šiaip pilnatvei užtenka ir nedidelės žmonių grupės, nors ir sunku susirasti.

  Kalbant apie šaltį, tai pakeliu jį lengvai, nors ir nusibosta. Aš turiu pomėgį eiti pasivaikščioti labai toli nesvarbu ar šalta, daug sniego, lynoja ar labai karšta.

 21.    Kostas 2013-07-17 17:45

  Tai kur tada tie 75 proc. ekstravertų?? Iš komentarų sprendžiant atvirkščiai - intravertų dauguma :) :D Aš irgi labiau intravertas. Kartias kai kurios mano savybės užkinsa mane patį ir verčiau jos būtų ekstravertiškos..

 22.    Tempas 2013-08-16 23:31

  Nepanašu, kad ekstravertai būtų linkę ieškoti tokio straipsnio, nes jiems ne tas galvoje būtų. Tik intravertam yra idomiau pažinti save, sužinoti kas jie per asmenybės.

 23.    Tonis 2013-08-23 12:41

  Esu visiškas intravertas ir labai nemėgstu šalčio, o tarkim +30 visai lengvai ištveriu :)

 24.    Augenis 2013-09-07 10:05

  Aš irgi intravertas, viskas sutampa su aprašymu.

 25.    Andrius 2013-12-10 17:21

  Aš irgi intravertas. Visą laiką galvojau, kodėl aš toks keistas. Dabar žinau, kad aš visiškai normalus. Geras straipsnis ačiū :)

 26.    Gabriele 2014-07-15 21:31

  Geras, as irgi intraverte ir pasirodo daug tokiu yra ^^

 27.    vidas 2015-01-20 21:00

  Neseniai psichologai nustatė, kad esu intravertas. Iš dalies džiaugiuosi, kad daugiau sužinojau apie save, bet kita vertus, tikrai draugų neturiu, žmones skirstau į artimuosius, pažįstamus ir nepažįstamus. Dėl šalčio, karščio, tai man atrodo su metais viskas keičiasi.

 28.    Vytis 2015-01-26 15:41

  Straipsnis geras, įdomus, reikalingas. O kas aš, tai nesvarbu… :-))

 29.    Vytis 2015-01-26 15:44

  Straipsnis man pagelbėjo, ačiū…

 30.    Jurate 2015-07-31 17:27

  tikrai geras straipsnis.Salcio nemegstu, o karsti lengwai pakeliu. Is prigimties esu vienise, kartais pati saves tiesiog nesuprantu. Draugu beveik neturiu,bet del to nepergyvenu. Nors esu viena,bet nesijauciu blogai. Viskas priesingai:)

 31.    jurate 2017-08-14 09:04

  Pagaliau supratau,kas as es,labaiteisingai parasyta,salcio isvis nemegstu…smagiausia but vienai…

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.