BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Carpe diem“ – taip gyvena 24 metų vilnietis Pavelas Belous, dirbantis kompanijoje FNG pardavimų gupės vadovu. Su Pavelu susitikome pakalbėti apie investicinį gyvybės draudimą ir pasaulį užklupusią finansų krizę, o kad nebūtų taip liūdna, straipsnio herojus papasakojo, kaip klostėsi jo net aštuonerius metus trukusi muzikinė veikla roko grupėje „Bad#Nails“ ir išdavė būsimų gerų darbų planą. Pavelas studijavo Vilniaus universitete, visuomenės sveikatos specialybės ketvirtame kurse, kai netikėtai pažįstama užsiminė apie galimybę dirbti draudimo srityje. Nieko konkretaus, tačiau vaikinui to užteko, kad pats susirastų FNG kompaniją, apsidraustų gyvybę ir sveikatą bei sėkmingai pradėtų veiklą: „Studijavau paskutiniame kurse, laiko neturėjau labai daug, todėl pirmuosius metus, praleistus FNG, vadinu bandymų metais. Kai baigiau studijas, teko susimąstyti, ką veiksiu toliau. Tiesą sakant, mačiau perspektyvų ir visuomenės sveikatos srityje, juolab, kad studijos man patiko, tačiau, apsvarstęs visas alternatyvas, pasilikau FNG. Kompanija Lietuvoje dar buvo jauna ir neturėjo vietinės komandos, todėl bendradarbiavo su labiau patyrusiais partneriais iš Lenkijos, o aš vertėjavau, tuo, beje, kartais tenka užsiimti ir dabar. Galima sakyti, kad tiesiogiai dalyvavau visos sistemos įdiegime, įgijau neįkainojamos patirties, nes turėjau galimybę palyginti dviejų šalių darbo ypatumus, klientų poreikius. Jau dabar galiu pasakyti, kad lenkai, jei produktas jiems patinka, nedvejoja ir nesvarsto, be to, patys rodo susidomėjimą. To nepasakyčiau apie lietuvius - tiek jaunimas, tiek vyresnės kartos atstovai kartais būna pernelyg atsargūs.“

ILGAS MIEGAS GRAŽINA AURĄ

Po pusmečio Pavelas pajuto, kad įgijo pakankamai žinių ir pradėjo savarankišką veiklą – ėmė pardavinėti kompanijos siūlomus produktus. FNG darbo taktika nėra eiti pas nepažįstamus ir siūlyti apsidrausti. Visi klientai surasti naudojantis pažintimis, todėl psichologiškai taip dirbti yra lengviau. Pavelas nedvejodamas išvardija pagrindinius savo darbo pliusus: „Visų pirma – laisvas darbo grafikas, o tai man, mėgstančiam pamiegoti, labai svarbu. Šiame darbe nėra taip vadinamų „karjeros lubų“ – visada galima siekti ir pasiekti dar daugiau. Darbas kūrybiškas – duota visiška laisvė, kaip bendrauti su klientu. Mūsų kompanijoje labai draugiškas kolektyvas, visi vieni kitiems padeda kuo gali, o tai viena svarbiausių sąlygų sėkmingai bet kokios įmonės veiklai. Be to, kasdien turiu galimybę susipažinti su įvairiais žmonėmis. Naudingos pažintys pravers visada, o būna ir tokių atvejų, kai klientai tampa draugais.“Ne visada viskas klostosi taip, kaip nori. Veiklos pradžioje Pavelui teko pakliūti ir pas tokius klientus, kurie apie draudimus ir investicijas išamanė daug daugiau nei jis pats. Pavelas tokius susitikimus vadina geriausiomis pamokomis, kurios skatina tobulėti: „Puikiai atsimenu vieną atvejį, kai nuėjau pas vieną valstybės tarnautoją. Aš jai pristatau savo produktą, o staiga ji man pareiškia, jog mano aura labai graži ir kad ateityje aš padėsiu žmonėms… Nors sutarties ji nepasirašė, bet šis susitikimas tikrai buvo įspūdingas, padėjo suvokti, kad tikrai užsiimu ta veikla, kurios man reikia“.

AR VERTA DRAUSTIS?

Nesunku pastebėti, kad darbas teikiai Pavelui malonumą. Interviu metu jis piešė kibirėlius su pinigais, o paprašytas pakomentuoti finansų krizę, suskubo tikinti, kad tai neturės įtakos jų klientams: „Gyvybę apsidrausti norintis žmogus dažniau svarsto, kurią draudimo rūšį pasirinkti – rizikinį ar kaupiamąjį draudimą. Rizikinio draudimo išmoka mokama tik mirties atveju, suma nekaupiama, o pasibaigus sutarčiai, sumokėtos įmokos negrąžinamos. Kaupiamojo draudimo esmė – sukaupti tam tikrą sumą per nustatytą laikotarpį. Šio draudimo tikslas priklauso nuo kliento norų – ar jis siekia išleisti vaikus į aukštąją mokyklą, ar tiesiog nori normaliai gyventi, sulaukęs pensijos. FNG siūlo pasaulinės kompanijos AIG Life produktus. Mūsų klientų pinigai investuojami į Europos valstybių vertybinius popierius bei bankų vertybinius popierius. Visa atsakomybė atitenka mums, o ne klientui“.

ROKAS LENKŲ KULTŪROS NAMUOSE

Negana to, jog vaikinas užsidegęs pasakoja apie savo darbą bei draudimo įmantrybes (jau kone suviliojo ir mane apsidrausti), jis, pasirodo, yra ir Lietuvos lenkų sąjungos viceprezidentas. Ši sąjunga nuolatos globoja vaikus iš asocialių šeimų, tad linksmų plaučių Pavelui dažnai tenka organizuoti įvairias vakarones vaikams lenkų kultūros namuose.
Dar vienas keistas faktas – vaikinui yra tekę groti vienoje pankroko grupėje, pavadinimu „Bad#Nails“. Negirdėjusiems šios grupės galime papasakoti, jog ji susikūrė Vilniuje 1998 metais, o 2000 m. įrašė pirmąjį chuliganišką albumą. Nuo to laiko grupė daug eksperimentavo, keitėsi stlius, grupė pasirodė roko festivaliuose “Antipops” ir “Rudstock” , taip pat dalyvavo LTV laidoje “Lietuvos Dainų TOP10”, o “TangoTV” eteryje pasirodė daug dėmesio sulaukęs pirmasis vaizdo klipas. Savo pasirodymų metu grupė nebijo žaisti su ugnimi ir šokiruoja visus kalamomis į galvą vinimis. Iš „new metal“ tradicijos išaugę „Bad#Nails“ reiškia save garsiai ir aiškiai: “Darysim, ką norim ir niekas mūsų nesustabdys!!!”
Vis dėlto Pavelo svajonė yra ne gitarą kankinti, o vesti seminarus apie finansus ir ekonomiką. Ir visai ne rusčiu veidu, o su šypsena, nuolat tobulėjant, artandant naujus kelius ir padedant kitiems.

Autorė Vaiva Smilgiūtė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai1 komentaras

  1.    Paskolos 2010-09-12 17:05

    Visai neblogai mldc :)

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.