BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kompiuterinių žaidimų mėgėjus siūlome suklusti. Šveicarijos mokslininkai įrodė, jog per dažnas žaidimas kompiuteriniu žaidimu „PlayStation” gali sukelti skausmingą odos uždegimą.
Ligą sukelia artimas rankos bei žaidimų pultelio kontaktas, spaudimas, dėl kurio odoje atsiranda skausmingi plotai, panašūs į nuospaudas. Įtemptas rankos spaudimas, stūmimas į pultelį ir prakaitavimas ilgą laiką pažeidžia odą, ją sudirgina, teigia mokslininkai. Pasirodo, jog ši liga gali išsivystyti labai greit - vos per porą mėnesių. Taip pat greit ji ir praeina, vos tik nustojus žaisti.
Vis dėlto kompanijos „Sony” atstovai tyrimo rezultatus neigia, esą buvo atlikta per mažai ir neišsamių tyrimų. Iki šiol jie nebuvo gavę panašių nusiskundimų nuo 1995 metų, kai atsirado pirmasis „PlayStation”. Tačiau kad žaidžiant reikia laikytis sveiko proto ir daryti pertraukėles, sutinka ir šių žaidimų kūrėjai bei žada patys atlikti panašių tyrimų.
Besaikis laiko leidimas greta kompiuterinių žaidimų gali sukelti ir psichologinių problemų, skatina agresiją, priklausomybę. Taip gali nutikti ne tik pačiam žaidėjui, bet ir jo šeimos nariams. Žinomas atvejis, kai mama, norėdama nupirkti vaikui žaidimų kompiuterį, rinko aukas, neva, kilniam tikslui.

Autorė Raminta Simanavičiūtė

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.