BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Stilistas bei laidos „Mados reidas“ vedėjas Mantas Petruškevičius – puikus aktorius. Jo personažas toks stiprus, kad, pamačiusios gatvėje berengiantį reportažą apie madingas ponias, moterys Mantą aplenkia „per saugų atstumą“ – neduok Dieve, iškritikuos!; elito atstovės, žiūrėdamos laidą, Jį keiksnoja dėl pernelyg aštrių komentarų, bet vis tiek viena akimi stebi ir stengiasi įsidėmėti, kas populiariajam stilistui yra skoninga bei gražu, o, besirengdamos į elito vakarėlius, skuba aprangos detales aptarti ne su kuo kitu - būtent su kritiškuoju stilistu.
Bet kai išjungiamos kameros, kai aplinka – ne triukšmingas „žvaigždžių“ vakarėlis, Mantas prabyla savimi…
Kaip manote, kokie veiksniai iš praeities turėjo didelę reikšmę šiandieninei Jūsų asmenybei?
Domėjimasis menu buvo nuo pat vaikystės. Kažkada kurti grožį mane skatino darbas su gėlėmis, bendravimas su teisingais žmonėmis. Daug ką duoda aplinka, o nuo paauglystės aplink mane buvo vyresni, intelektualūs žmonės, dirbantys su grožiu susijusį darbą. Gali turėti talentą, bet dar reikia imlumo, žingeidumo… O kelias iki to, kas aš šiandien esu, pilnas visko… Visą laiką buvo siekimas, siekimas ir siekimas, kol nepakliuvau iki Vilniaus ir „neprasimušiau“ iki realybės šou „Dangus“ (red. – stilisto darbas). „Dangus“ davė patirties: ten būnant reikėjo charizmos, bendravimo, mokėti atsirasti laiku ir vietoje.
Labai svarbus yra sėkmės faktorius. Na, ir liežuvis - kaip save pateiksi…
Kas šiandien yra Mantas Petruškevičius?
Tai yra toks „brand‘as“. Gal reikėtų ponių pasiklausti…(šypsosi…) Žurnalistai įvardija – ponių draugas. Man tai juokinga… Aš - asmenybė, laidos vedėjas, siekiantis tapti dizaineriu, pradėjęs nuo stilisto veiklos. Kas dėl dizainerio - kai subręsiu, tada bus ir mano kolekcija.
Lietuviško elito atstovai Jūsų bijo, vengia… Bijo dėl galimos kritikos. Tai vaidmuo?
Taip, bijo… Nuo pat pirmosios savo laidos apie madą aš siekiau jos populiarumo, tad buvo pasirinkta tokia koncepcija. Ir laidoje aš ne tas, kuris atėjo, pasimaskatavo su mokrofonu ir tiek – kartais reikia nebijoti elitinių ponių ir jas kritikuoti. Ačiū Dievui, kad jos nepyksta….(juokiasi…) Laidoje aš jaučiuosi kaip aktorius. O gyvenime esu savimi, nors kartais pritrūksta to natūralumo. Namuose aš esu tikrasis Mantas. Turiu draugus, kurie su manimi niekada nebuvo elito vakarėlyje, jų nepažįsta Vilniuje - tai visai kita aplinka. Tai tikri mano draugai. O kas liečia vakarėlius: kiekvienas yra tam tikras savo gyvenimo aktorius, savo karjeros aktorius - tai pasirinkimas.
Tokiai laidai, tokiam darbui reikia personažo. Reikia asmenybės plius personažo! Juk tai ne žinios. Reikia įdėti daug savęs, daug savos energijos, kad žmonės neišjungtų kanalo…
Kokiais būdais save ugdote kaip asmenybę?
Man savęs ugdymas - pastovūs išbandymai. Galbūt pats darbas ugdo. Turiu savo siekių, nors kartais atrodo, kad stoviu vietoje tarsi užsistovėjęs vanduo, bet juk yra aplinkybių, kurios ne tik nuo tavęs priklauso…
Žmonės klysta pasirinkdami sau netinkančius drabužius, netinkantį makiažą… O kokios žmogiškumo klaidos „bado akis“ lietuviškos „aukštuomenės“ susibūrimuose?
Ponios, straksinčios po vakarėlius, save vadina elitu, nors Lietuvoje elito yra labai mažai. Rafinuotų ponių - ne elegantiškų, kurių yra daug, – mes turime ypatingai mažai: tokių, kurios suprastų, kas yra rafinuotumas, mokėtų tinkamu laiku tinkamai elgtis, mokėtų save pateikti. Daugelis ponių galvoja, jog jos - elitas, nes į žurnalus patenka jų nuotraukos. Tai netiesa…. Kartais moteris nemoka nei taurės nulaikyti, nei ant aukštakulnių pastovėti, nei paprasčiausio bendravimo…. Bet kokia Lietuva, toks ir elitas… „Akis bado“ kitų žeminimas, savęs išaukštinimas – ji gali save aukštinti, jei nėra eilinė moterėlė, bet iki tam tikrų ribų, kad ir kiti gerai jaustųsi būdami šalia jos. Taip, yra žavių moterų, bet pakanka ir prasisiekėlių.
Kokias darbais šiandien esate užsiėmęs?
Vakarėliai, „žvaigždės“, filmavimai, suknelių siuvimas klientėms, laidos filmavimai, o taip pat, tarkim, neatsisakau ir mielų puošybinių darbų – kad ir vitrinų puošimas.
Užimtumas didelis ir kartais darbų planavimas tampa savotiškais rėmais, neleidžiančiais nei kažkur išvažiuot, nei pakeliaut… Gal kažkada bus ramus laikotarpis, tad dabar norisi viską išnaudoti, kad ateity netrūktų veiklos… Dirbu ir mėgaujuosi, nors kartais darbas jau tampa ir pareiga.
Kokią naudą iš šiandieninių darbų gauna Mantas Petruškevičius kaip asmenybė?
Tokio klausimo dar niekas nebuvo uždavęs… (susimąsto…) Nauda – neįkainojama patirtis. Viso to, ką šiandien darau, detales ar likučius aš panaudosiu ateity…
O ateities planai?..
Planų nusakyt negaliu, nes esu ekspresyvus – užsidegu kaip degtukas. Dažniausiai viskas vyksta ekspromtu… Kažkokie planai viduj yra, bet kaip bus, taip bus…. Nenoriu taip susiplanuoti, kad tektų gyventi pagal griežtą planą. Pakanka ir savaitės planavimo…
Pakalbėkime paprastai: kokiomis mintimis gyvenate? Kokiais džiaugsmais mėgaujatės? Kokie „žemiški“ norai kirba?
Noriu prie jūros… Tarkim šiandien noriu vaikščioti po miestą ir nieko neveikti… Arba noriu namie virtis grikių košę, gerti natūralias sultis, skaityti kokį žurnalą arba tęsti savo knygos rašymą… Tačiau energetiškai išsekčiau, jei negalėčiau bendrauti su žmonėmis, nes bendravimas - pasikrovimas. Bendravimo man reikia kaip oro. Gera nuotaika, geras oras, pasitikėjimas savimi, sveikata, norų, svajonių turėjimas – mano gyvenimo receptas.
Kokie žmonės Jus žavi? Kokiai asmenybei negalite atsispirti?
Mane žavi stiprios, charizmatiškos, savimi pasitikinčios, siekiančios tikslo ir jį pasiekiančios asmenybės. Žavi užsispyrę žmonės. Negaliu atsispirti asmenybei, turinčiai ryškų individualumą.
Kaip gyventi madingai? Koks turėtų būti lietuviškas madingas gyvenimas?
Aš net nežinau, ar labai reikia to madingo gyvenimo. Madingas gyvenimas dar nereiškia, kad tai laimingas gyvenimas. Madą sugaudyti - tas pats, kas vėją laukuose pavyti. Net ir ryškiausios Holivudo žvaigždės kažin ar nori gyventi madingai, nes tai tokia sąvoka… Madingai gyventi – lankytis madingose vietose, rengtis madingai, ryte valgyti ekologišką maistą, skaityti madingas knygas, klausytis madingos muzikos… Bet madingi dalykai kartais nebūna labai naudingi ir geri… Gal verčiau reikėtų gyventi kokybišką gyvenimą. Geriau tegul gyvenimo būdas būna individualus, o ne madingas.
Ko reikia, kad žmogus būtų laimingas?
Sveikatos, gero oro, artimų žmonių, daug šypsenos veide…
Esat laimingas?
Taip, aš esu laimingas.

Autorė Jūratė Ablačinskaitė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai1 komentaras

  1.    V.B. 2009-03-21 11:14

    interviu stilius, ar kaip tai besivadintu, toks liudnokas su tais daugtaskiais… :) atrodo, kad sedejo vienas pries kita ir melancholiskai, letai, tyliai kalbejosi :)

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.