BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Polimerų žaliavomis prekiaujanti įmonė “Vailendas” šalies gamintojams ir prekybininkams pristatė naują plastikinių maišelių irimą skatinantį priedą “Reverte”. Priedas ne tik skatina plastikinių maišelių irimą, bet ir leidžia nustatyti, kada šis procesas turėtų prasidėti.
Pirmieji greitai suyrantys plastikiniai pirkinių ir vienkartiniai maišeliai šalies prekybos centruose pasirodė pernai. Šių aplinkai draugiškų polietileninių maišelių gamyboje naudojami įvairūs plastiko irimą skatinantys priedai. Jų dėka plastikiniai maišeliai pradeda irti veikiami karščio, ultravioletinių spindulių ar mechaninio slėgio. Įdomu tai, kad maišelių su panašiais priedais irimo proceso nebuvo galima kontroliuoti. Plastikinis maišelis, esant palankioms sąlygoms, galėjo pradėti irti dar nepasiekęs prekybos centro ar pirkėjų. Jungtinėje Karalystėje sukurtas naujas priedas “Reverte”, skirtingai nei kiti irimą skatinantys priedai, leidžia gamintojams užprogramuoti, kada tiksliai maišelis turi pradėti irti.
“Nauja technologija užtikrina, kad pagamintas plastikinis maišelis tam tikrą laiką net ir veikiamas karščio, ultravioletinių spindulių ar mechaninio slėgimo, nepraras plastikui būdingų savybių ir nepradės irti anksčiau nei bus panaudotas. Tai ypač aktualu prekybininkams, kurie gali saugiai sandėliuoti ir eksploatuoti maišelius pageidaujamą laiką,” - pasakoja įmonės “Vailendas” vadovas Rolandas Aginskas.
Maišelio su “Reverte” priedu gyvavimo trukmę pagal poreikį galima užprogramuoti nuo 2 iki 9 mėnesių. Pasibaigus nustatytam maišelio gyvavimo laikui, šis pradeda irti. Mikroorganizmų pagalba jis visiškai suskaidomas į vandenį ir biomasę ir nepalieka jokių žalingų medžiagų dirvožemyje. Irimo procesas vidutiniškai trunka 2-3 metus.
Naujas irimą skatinantis priedas pirmiausia naudotas pakavimo plėvelių gamyboje, tačiau vėliau buvo sėkmingai pritaikytas ir kitiems produktams, pavyzdžiui, šiukšlių maišams, vienkartinėms pirštinėms, vaisių ir daržovių pakuotėms gaminti. “Reverte” priedas gali būti naudojamas produktų iš perdirbto plastiko gamyboje, taip pat tinka perdirbimui. Jis sudaro tik 1 proc. gaminio, tai yra dvigubai mažiau nei kiti panašūs priedai, o tai leidžia gamintojams sutaupyti lėšų.
Apie įmonę “Vailendas”
1991 metais veiklą pradėjęs “VAILENDAS” šiandien yra viena didžiausių polimerų žaliavomis prekiaujančių įmonių Baltijos šalyse. Įmonė bendradarbiauja su Čekijos, Korėjos, Italijos, Baltarusijos, Vengrijos, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos polimerinių žaliavų gamintojais. “Vailendas” yra oficialus “Reverte” prekės ženklo atstovas Lietuvoje.

Marius Zelenius
BNS inf.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai7 komentarai

 1.    kteor 2009-10-06 12:37

  Puikus atradimas, nes tikrai nemalonu einant pasivaiksciot miskeliu matyti besivoliojancius 3 metu senumo “maxima” maiselius…

 2.    eko 2009-10-06 14:58

  galima naudoti ir popierinius maišelius :)

 3.    kteor 2009-10-07 09:25

  tai taip, galima :) bet reikia saugot ir medzius =D

 4.    ale 2009-10-07 20:50

  geriau saugokit save nuo nesveiko maisto

 5.    Grazus paveiksleliai 2010-03-05 23:26

  Manau labai fainiai ir protingai sugalvotu, kiek gamta galime tersti….

 6.    laiskaiiniekur 2010-08-19 11:23

  Protingai sugalvota, tik idomu, koks poveikis gamtai po tokio maiselio irimo….

 7.    Meb_Ledi 2010-08-27 16:20

  Manau, kad tikrai gerai sugalvojo, tačiau abejoju ar visi gamintojai naudoja tai. Ir šiaip mažesnės įmonės retai kada naudoja tokius priedus.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.