BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vis daugiau kosmetikos įmonių atsisako testuoti savo gaminius su gyvūnais. Vis dėlto dar yra tokių, kurie be tokių bandymų neapsieina. Be abejonės, saugumo standartų laikytis būtina, tačiau galbūt galima išvengti gyvūnėlių išnaudojimo?
Kai kurios įmonės jau suprato, kad dažnų bandymų su gyvūnais gali būti išvengta, jei tokius produkcijos ingredientų tyrimus darys tik tais atvejais, kai tai būtina, kai to reikalauja įstatymai. Galbūt tai nėra tobulas sprendimas, tačiau bandymų skaičius ženkliai sumažėja. Daugeliu atvejų galima taikyti kitus testus, kuriuose nedalyvauja gyvūnai. Taip pat yra stengiamasi tobulinti pačias testų atlikimo metodikas, kad gyvūnai patirtų mažiau streso bei skausmo.
Kitas alternatyvas vis dar svarsto Europos alternatyvių gyvūnų bandymų metodų asociacija (EPAA). Viso pasaulio mokslininkai bendradarbiauja su valstybių valdžios organais, kad nauji metodai būtų patvirtinti įstatymais. Alternatyvūs testai atsiranda ne tik kosmetikos, bet ir kitose pramonės šakose. Vis dėlto sudėtingiausia rasti alternatyvų tiriant vėžio bei alergijų riziką.

Autorė Raminta Simanavičiūtė

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.