BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mėginai slapta sudaužyti taupyklę, į kurią mėtai centus nuo penkerių metų? Labai norėjosi nepildyti mokesčio už elektrą kvito ir žymėti bilietėlio troleibuse? Trūksta pinigų? O gal tiesiog per daug išleidi? Yra vienas būdas įsitikinti, gal šie patarimai kaip tik Tau!

Bijai vilko – neik į mišką, nori valgyti – neik į parduotuvę

Vis stebiesi, kur dingsta smulkūs pinigai iš tavo kuklios (taip ją vadini, kad ir kokio storio ji būtų) piniginės? Priekaištauji sau, kad daug pinigų išleidi maistui (dažnai beverčiam ir kaloringam)? Diagnozė akivaizdi – tu esi nekantri smaližė. Labai tikėtina, kad visas smulkias monetas tu „sumaitini“ saldainių aparatui, o jis, arba tu, yra tikras besotis!.
Tikėtina ir tai, kad įpuolusi į parduotuvę griebi pirmus po ranka pasitaikiusius produktus ir net nesvarstai, ar būtent jų tau reikia. Tokioje situacijoje svarbu, kuo greičiau pamaitinti maršą grojantį pilvą… Žinoma, nesiginčysim, alkis yra nemalonus jausmas, tačiau yra būdas su tuo susidoroti… Specialistai pataria į parduotuvę eiti tik tuomet, kai esi soti. Tuomet mažesnė tikimybė prisipirkti beverčio maisto ir tikėtina, kad pirkinių krepšelis bus tuštesnis… Vos nepamiršau! Tam, kad nereikėtų kasdien duoti saldainių automatui „kišenpinigių“ reikėtų rankinėje turėti obuolį…

Stebuklingas burtažodis - išpardavimas

Jei šiandien pas tave įgriuvo draugė apsikrovusi pirkinių maišeliais ir pasidabinusi šypsena nuo ausies iki ausies – verta suklusti, ar tik neprasidėjo kokia nors sezoninė parduotuvių tuštinimo talka…
Žinoma, nepaneigsi to fakto, kad apžiūrinėjant draugės pirkinius, net seilė nutįsta… Šioje situacijoje reikia paklausti savęs, ar tikrai oranžiniai bateliai ir violetinė suknutė yra patys svarbiausi pirkiniai šiuo metu. Tokiose situacijose (kai reikia įtemptai kovoti su savimi ir stengtis nepasiduoti) labai praverčia savimotyvacija: atsisakius sunnelės, kuri jau po savitės bus nemadinga ir batų, kurie po pirmo avėjimo siaubingai nuspaus pirštus, jau galėsi atsidėti pirmą piniginį įnašą išsvajotiems italų kalbos kursams… (Čia tikrai neatmetu galimybės, kad švytinti violetinė suknelė patrauktų bet kurio italo dėmesį, tačiau tai tik laikina, o kur simptiškas italas paspruks nuo merginos, kurį jį kalbina jo gimtaja kalba).

Ko nemėgsta vyrai ir tiesiog negali pakęsti moterys

Žinoma, palikti namuose piniginę su dokumentais ir pinigais nėra pats linksmiausiais dienos nuotykis, tačiau, jei tavęs dar skėčiu netalžo troleibuso kontrolierius – situacija valdoma. Tikriausiai ne kartą išgyventa: ėjau sau gatve, netyčia užsukau į parduotuvę, užkliuvo akys už visai nereikalingo, bet tą akimirką kažkodėl beprotiškai gražaus daikto ir pamršti visus pažadus taupyti ir „nusikalsti“. Tik tempdama namo nuostabią, kibiro dydžio, pieštukinę susigriebi, kad ką tik išleidai savaitės pietpinigius. Kad tokios stresinės situacijos kartotųsi kuo rečiau, patartina kartais piniginę tiesiog palikti namie, o su savimi pasiimti tik keliatą litų smulkioms išlaidoms. Viskas būtų tikrai puiku, jei ne vienas BET… Bėda ta, kad kartais pinigų staiga ima ir prireikia ir psichologų teigimų vyrai tuomet apsijunta nejaukiai, o moterys tiesiog pašėsta… Kaip manai, kodėl?

Visagalė reklama ir kreditinių kortelių spąstai

Nieko jau nepakeisi – gyvenam informacijos amžiuje ir per televiziją siūlomos įvairios kreditinės kortelės, lojalumo programos ir kreditai, kurios bankas suteikia per tris sekundes tiesog siūlo „įsiskolinti“ iki gyvenimo galo. Puikiai surežisuotos reklamos apie svajonių ir norų išsipildymą, bei sąžiningiausiai atrodančios sutartys – tik puikus viršelis. Niekas garsiai nekalba apie tai, kas parašyta mažomis raidėmis po sutartimi – palūkanos ir banko sankcijos vėluojantiems mokėti. Tad, jei jauti, kd priklausiai nepareigingų klientų grupei, tokių paslaugų geriau atsisakyti. Tačiau, jei vis dėl to nusprendėte „trupučiuką pasiskolinti“, prieš tai kaip reikiant pakamantinėkite banko darbuotojus apie primtiniausiais sąlygas ir, žinoma, atsakomybę…

Apribok poreikius arba chalatų skaičių

Tikrai nėra malonu ko nors atsisakyti vardan taupumo, tačiau verta pamąstyti ar nebūtų galima šiek tiek apriboti prabangos poreikius. Merginos dažnai mėgsta „kolekcionuoti“ gražius daiktus ar drabužius: viena draugė turi dvylika porų basučių, o kita jei nenusleidžia nusipirkdama jau ketvirtą rankinę vasaros sezonui. Ir taip iki begalybės, bet juk abi išgyventų turėdamos po porą basučių ir po vieną rankinę (na, gerai, gal dvi rnkines). Kartais atsisakydami kelių nepraktiškų daiktų ir įsigydami vieną, ne tik sutaupome, bet ir ugdome valią!

Jei esi visiškai nekontroliuojama išlaidūnė

Jei skaitai šią patarimą, vadinasi esi nepataisoma išlaidautoja ir nė vienas iš ansčiau siūlytų išlaidų „apkarpymo“ būdų tau netiko – teks imtis žiauresnės taktikos. Jei matai, kad tavo mėnesio išlaidos smarkiai viršija pajamas, yra tik vienas patikimas būdas išbristi iš nuolatinio skolų liūno – susirasti papildomą darbą. Žinoma, jei studijuoji ar dirbi, tai nėra labai paprasta, tačiau įmanoma. Juk niekas neliepia keliauti naktimis iškrovinėti cukraus geležinkelio stotyje, tiesiog yra mažų darbelių, duodančių kuklia pajamas, bet tam tikras biudžeto skyles užkamšančių: savaitgalinės auklės, apklausų atlikėjos ar kosmetikos platintojos darbai. Yra dar vienas pliusas: kai pinigai uždirbami šiek tiek paprakaituojant, požiūris į jų išleidimą tampa rimtesnis.

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    Igna 2008-12-17 20:41

    Jau gramatikos klaidu galetu ir nebuti tokiuose straipsniuose…

  2.    Ineta 2008-12-21 12:03

    Pritariu, būtent tai pirmiausia ir krito į akis.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.