BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Italijoje sukurtas šiukšlių robotas „DustCart” jau plinta po visas Europos valstybes. Šis robotukas pagal gyventojų iškvietimą atvyksta prie jų namų ir surenka šiukšles. Tai ypač patogu miestuose, kur gausu siaurų gatvelių ir didelės šiukšlių surinkimo mašinos tiesiog nepravažiuoja.
Švaros miestuose projektas buvo pradėtas 2006 metais. Automatizuotas šiukšlių išvežimas sulaukė nemažai atgarsių bei pateisino lūkesčius. Šiukšlių robotas juda panašia į „Segway” elektrine važiuokle pėstiesiems skirtais takais ir visai nekelia triukšmo. „DustCart”  orientuojasi pagal GPS imtuvo informaciją, skaitmeninius žemėlapius ir navigacinę programinę įrangą. Visi gyventojai tokį robotą išsikviesti gali mobiliuoju telefonu ten, kur jiems reikia. Vartotojas turi įvesti savo ID numerį, kad būtų apskaičiuojamas mokestis už paslaugas, ir robotas atlieka savo darbą. Žmogui būtina tik nurodyti šiukšlių kilmę - ar tai organinės ar pramoninės atliekos. Surinktas šiukšles robotai veža į specialias talpas po žeme, o iš ten šiukšles išveža mašinos.
Be to, „DustCart” gali matuoti oro užterštumą mieste ir pranešti apie tai gyventojams.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai4 komentarai

 1.    R. Arnauskaite 2009-07-22 19:01

  Reiktų pasižiūrėti Animacinį “Robotai”, pusiau juokais, pusiau rimtai: ten irgi tokie yra šiukšlių robotai vienoj scenoj. Tik gan kraupi scena. Tame Animaciniame Filme šiukšlių robotai, pavojingi gyviems robotams, nes neskiria kur nereikalingos dalys, o kur gyvi.

 2.    Tutobene 2009-07-23 15:50

  Vis dėlto svarbiausia yra šiukšlių rūšiavimas manau…. Surinkti svarbu, bet sumeti į krūvą ir jos toliau būna. Jos taip greit neyra!!!

 3.    blaas 2009-07-25 22:59

  “Tai ypač patogu miestuose, kur gausu siaurų gatvelių ir didelės šiukšlių surinkimo mašinos tiesiog nepravažiuoja.”
  Ir atsiras labai greitai tokie robotai siauliu geziukai,kurie toki aparata pagave islupinetu visus GPS ir panasiai :D.
  Na bet lietuvai iki tokios naujienos dar toli.

 4.    Vaidas 2015-02-18 11:22

  Fainai būtų tokie robotukai, bet kol jų pas mus nėra, tenka kreiptis į atliekų tvarkymo profus.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.