BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kartais mano kambarys dvelkia saulėtu Indijos sodu, kartais ore tvyro egzotiškojo Tailando aromatai, tekančią saulę pasveikinu Kinijoje išauginto lotoso kvapu, o paslapčia atslenkančią naktį pasitinku apsigaubusi paslaptinguoju sandalmedžio aromatu… Ta įstabi kelionė po kvapų pasaulį užburia sielą ir leidžia pajusti tolimųjų kraštų dvelksmą…

Yra daugybė smilkalų rūšių, o visų medžagų, iš kurių pasaulyje gaminami smilklai, turbūt ir suskaičiuoti neįmanoma. Smilkalus paprastai sudaro dvi dalys: eterinis aliejus ir pagrindas. Smilkalų aromatui labai svarbi eterinio aliejaus kokybė, paprastai iš natūralių eterinių aliejų pagaminti smilkalai kvepia gaiviai. Smilkalų pagrindas būna anglinis ir masala. Smilkstant smilkalams, pagamintiems su angliniu pagrindu, ore pasklinda tik eterinių aliejų aromatas, tad tokie smilkalai stipriau veikia žmogaus organizmą. Smilkalų gamybai naudojamas ir kitoks pagrindas – masala. Tai susmulkintos ir atitinkamai apdorotos aromatinių augalų dalelės. Tokio tipo smilkalai būna įvairių spalvų, o smilkstant jų kvapą sudaro aliejaus ir aromatų derinys.

Kaip išsirinti tinkamiausią smilkalų aromatą?

Aromaterapijos specialistai siūlo keletą būdų, kaip išsirinkti Jums tinkamus smilkalus. Vienas iš jų: sužinoti, koks smilkalų aromatas dera su Jūsų Zodiako ženklu, charakteriu. Svarbu pasirinkti aromatą, kuris padėtų pašalinti kūno ar sielos negalavimus, pvz., gerintų kvėpavimo takų ar nervų sistemos veiklą, skatintų atsipalaiduoti. Nereikia pamiršti pasidomėti pašalinėmis reakcijomis, kurias gali sukelti vienas ar kitas aromatas (alerginė sloga ar pan.). Specialistai teigia, kad renkantis smilkalų aromatą reikia nebijoti eksperimentuoti, maišyti kvapus, kol surasite būtent Jums tinkantį, indvidualų aromatą. Renkatis kvapą taip pat vertėtų pasikliauti intuicija, nes mūsų kūnas ir siela tyliai kužda, ko šiuo metu jiems reikia labiausiai… Svarbu įsiklausyti ir išgirsti…

Kvapų paletė

Alijošius
Smilkalai, kurių sudėtyje yra alijošiaus, veikia bronchus, kvėpavimo takus. Aromatas saldokas, bet gaivus. Tokių smilkalų kvapas šalina įtampą, ramina, suteikia komforto pojūtį. Įdomu tai, kad alijošius, kaip vaistinis augalas, buvo žinomas jau senovės Kinijoje ir savo gydomąja galia prilyginamas ženšeniui. Iki mūsų dienų išliko gyvas paprotys namuose auginti alijošiaus krūmą, kuris neša namams sveikatą.

Kedras
Iš kedrų sėklų aliejaus gaminami smikalai pasižymi turtingu, bet šiek tiek sunkoku kvapu. Šių smilkalų aromatas šalina nemalonius pojūčius galvos, nugaros srityje. Teigiama, kad šis kvapas slopina vienatvės ar psichologinio diskomforto pojūčius. Pats kedro medis laikomas žmogaus proto ir sielos sergėtoju nuo tamsiųjų jėgų. Senovės indų išmičiai dažnai vietą meditacijai pasirinkdavo kedro medžio paunksmėje, mat buvo tikima, jog būtent taip užmezgamas tamprus ryšys su žeme, supančiu pasauliu.

Gintaras
Smilkalai, kurių sudėtyje yra gintaro miltelių, skleidžia saldų, bet kartu ir šiltą kvapą. Šių smilkalų aromatas suteikia harmonijos pojūtį, padeda šalinti irzlumą bei gelbsti stengiantis sureguliuoti širdies ritmą. Jau žiloje senovėje buvo žinomos gintaro gydomosios savybės. Europoje gyvenančios tautos gintarą laikė saugančia nuo blogio medžaga, o rytų tautos gintarą vertino kaip išminties simbolį.

Kamparas
Kamparo medžio žievės ir lapai taip pat naudojami smilkalų gamybai. Šių smilkalų kvapas yra gana aitrus, tačiau vertinamas, nes padeda susikaupti, tonizuoja, teikia energijos. Medicinoje kamparas naudojamas dėl savo antiseptinių savybių. Apie kamparo gydomąsias galias prabylama jau senovės Egipto papirusuose. Šis augalas naudotas gaivinimui, išblaivinimui.

Cinamonas
Smilkalai, kurių sudėtyje yra cinamono medžio žievės, skleidžia svaigų, gana egzotišką aromatą. Cinamono smilkalų aromatas skatina bendrumo jausmą, tonizuoja. Šio aromato istoriją gaubia legenda apie tai, kad cinamono medis buvo dievų padovanotas žmonėms, kad primintų apie dvasines vertybes.

Jazminas
Pagaminti iš jazimino žiedų smilkalai yra aitroki, bet nuo seno jazminų kvapas laikomas afrodiziaku. Senovės rytų poetai jazminą laikė meilės ir poezijos simboliu.

Kokosas
Smilkalai, gaminami iš kokoso riešuto minkštimo gaunamo eterinio aliejaus, skleidžia švelnų ir svaigų kvapą. Šis aromatas teikia ramybės pojūtį. Kokoso vaisius daugelio tautų mitologijoje laikomas dievų dovanotu vaisiumi.

Eukaliptas
Iš eukalipto eterinių aliejų gaminami smilkalai skleidžia aštroką, tačiau gaivų kvapą. Teigiama, kad eukaliptas valo žmogaus biolauką ir padeda sutelkti mintis, skatina kūrybinę veiklą, meditaciją. Eukalipto medis Europą pasiekė iš tolimosios Australijos, kur vietinių gyventojų buvo laikomas vaistu nuo daugybės ligų.

Aguona
Iš aguonų žiedų gaminami eteriniai aliejai ir silkalai skleidžia kartoką kvapą, tačiau padeda pašalinti nemigą, teigiamai veikia nuotaiką. Daugelyje kraštų aguona laikoma grožio simboliu.

Rožė
Smilkalai, gaminami iš rožių žiedlapių aliejaus, yra saldūs ir tonizuojantys. Rožių smilkalų kvapas veikia tarsi natūralus antidepresantas, atpalaiduojantis nervų sistemą. Rožių aromatas šalina melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus. Rožė dažnai laikoma dieviškumo, tobulo grožio, meilės simboliu.

Vanilė
Iš vanilės aliejaus gaminami smilkalai skleidža saldų, minkštą, šiltą aromatą. Nuo seno vanilė laikoma afrodiziaku, stiprinančiu artumo ir šilumos jausmus. Įvairių tautų mitologijoje vanilės kvapas siejamas su ilgo gyvenimo, šeimos saugumo simboliais.

Sandalmedis
Smilkalai, kurių sudėtyje yra sandalmedžio aliejaus, skleidžia egzotišką, truputį sunkoką kvapą. Sandalmedžio aromatas laikomas harmonizuojančiu, malšinančiu įtampą, stresą. Rytuose tikima, kad būtent šį aromatą labiausiai mėgsta Dievybės, tad sandalmedžio smilkalai dažnai naudojami meditacijoms.

Lotosas
Iš lotoso žiedų bei šaknų išgaunamas eterinis aliejus plačiai naudojamas smilkalų gamybai. Lotoso kvapas lengvas, saldokas. Jis skatina susikaupimą, stiprina intuiciją ir imunitetą. Daugelyje kraštų lotosas laikomas tyrumo, grožio ir išminties simboliu.

Smilkalų aromatų pasirinkimas pagal zodiako ženklą

Astrologai ir aromaterapijos specialistai jau senovėje žinojo, jog kvapą galima parinkti pagal Zodiako ženklą:
Avinams rekomenduojami sandalmedžio, eukalipto, gintaro ir levandos aromatai.
Jaučio ženklo atstovams tiktų lelijų, lotoso, rožės ir miros kvapai.
Dvyniams turėtų patikti pušų, kedrų, cirtusų ir obuolių aromatai.
Vėžiams rekomenduojami jazmino, citrinos, magnolijos, eukalipto ir sandalmedžio aromatai.
Liūtams tiktų aguonų, magnolijų, rožių, gintaro ir sandalmedžio aromato smilkalai.
Mergelėms rekomenduojama ylang ylang, cinamono, vanilės kvapai.
Svarstyklėms patariama mėgautis rožių, magnolijų ir pačiulio kvapais.
Skorpionams tinka kamparo, sandalmedžio, ylang ylang, rožių aromatai.
Šauliams rekomenduojami alijošiaus, gintaro, lotoso, magnolijų aromato smilkalai.
Ožiaragiams turėtų patikti kokosų, lotoso ir vanilės aromatai.
Vandeniams rekomenduojami lotoso, rožių, miros, gintaro bei citrinos aromatai.
Žuvims tinka gėlių žiedų, citrinžolės, sandalmedžio, alijošiaus ir jazmino kvapą skleidžiantys smilkalai.

Indrė Vainalavičiūtė

Rodyk draugams


Komentarai13 komentarai

 1.    Krievė 2008-12-19 11:44

  Kad tik žmonės žinotų,kad smilkalai sukelia vėžį…

 2.    Vincas 2008-12-19 13:18

  reiktu pamineti kad miegamajame negalima smilkinti, galvos skausmai ir pan. va dar ir vezys, sita irgi girdejau, bet nezinau ar tai tiesa

 3.    marius 2009-01-13 11:45

  baimė smilkalams sukelia vėžį ;)

 4.    idomu 2009-03-16 14:25

  Jo, as irgi girdejau, kad smilkalai, kaip ir kiti degantys (smilkstantys) dalykai sukelia plauciu vezi. Ir nebutina miegamajam, uztenka jais kvepuoti.

 5.    zzz 2009-05-03 19:18

  as megstu ziauriai smilkalus, esu ju fane :))

 6.    FX 2010-01-05 13:37

  Skirtingos kokybės gi smilkalų būna. Tie kur po 0,99 lt, tai tikrai sukelia, nes nuo jų juodi dūmai eina, o natūralių - visiškai balti dūmai. Smilkalai ne tik dėl kvapo…

 7.    fifius 2010-01-06 13:30

  rukimas sukelia vezi ot.

 8.    Indra 2010-03-17 19:21

  Saunuolis Marius, kalbantis apie baime..

 9.    Mello 2010-03-23 11:06

  Na taip tūkstančius metų Kinijoje ir kitose Azijos šalyse naudojo smilkalus ir jokių vėžinių susirgimų…

  Čia padarė tyrimą 12 metų ir padarė atradimą vadinasi… Ne smilkalai, o užterštas oras, vanduo ir maistas sukelia vėžinius susirgimus.

  Čia panašu, tuoj visi įmanomi dalykai pradės sukelti vėžį apart pagrindinų dalykų ką valgome, geriame ir kuo kvėpuojame…

 10.    Govinda 2010-03-26 17:17

  Kvailiai !!! Vis nepatenkinti, kad smilkalai sukelia vezi ar dar kokias ligas ir naudoja ramiai duse kvepalus ir dezodorantus, kurie ardo auros ir subtiliu kunu struktura, ko pasekoje sergama psichinemis, mentalinemis ligomis po kuriu ir kunas pradeda byreti. Reikia smilkyti gerus naturalius smilkalus ir nebus jokiu problemu. Indijoje nuo vezio, o ypac plauciu mirsta maziausiai zmoniu, bet jie pastoviai degina smilkalus ir jokiu problemu.
  Zodziu reikia smilkyti gerus kokybiskus smilkalus. Ir maziau trucytis dirbtiniais cheminiais gaivikliais ir kvepalais.

 11.    Saule 2010-07-27 20:26

  Aš tai dievinu smilkalus, aišku tik 100 proc. natūralius. Žinau tokią super parduotuvę Vilniuje, Akropolyje, ten kokių tik nori… indiškų, tibetietiškų ir net nežinau dar kokių. Man skaniausi Sairam, umm…

 12.    Marsas 2012-06-28 16:06

  Nu aisku, jei tu iskart 20 smilkalu deginisi, kad net kambario nesimatys, tada jo, negerai =D o taip kartais, viena antra. Cia nieko tokio, jau daugiau nuo cigareciu dumu, kur beeitum visur prarukyta gali pasigauti vezi =)

 13.    Ieva 2012-07-18 07:09

  O aš pati darausi žolių smilkalus, tik birius. Užtai galima išbandyti, kaip kokia žolė atskirai smilkdama kvepia. Įdomiausia, kai skirtingai supjausčius žoleles, keičiasi pats kvapas, iš pradžių susmilksta smulkesnės, vėliau stambesnės:)

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.