BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daržovių, javų, gėlių sodinimas pagal Mėnulio fazes vis dar įdomus ūkininkams, kurie seka savo senelių prietarais. Daržo darbai - sodinimas, priežiūra ir net derliaus nuėmimas - planuojami pagal Mėnulio padėtį tam tikrame Zodiako ženkle bei pagal Mėnulio fazę. Tikima, kad tai lems derliaus dydį ir kokybę. Mėnulio įtaka esą stipresnė nei bet kokių trąšų poveikis.
Nuo seno buvo pastebėta, kad Mėnulio įtaka augalams yra be galo didelė. Juk Mėnulis turi įtakos vandeniui, kurio gausu daržovėse, vaisiuose ir augaluose. Taigi esant kitokiai Mėnulio fazei, skiriasi ir vandens kiekis augaluose. Be to, kiekviena daržovė ar vaisius turi savo laiką, kada turi būti pasėtas, nes Mėnulis juos veikia skirtingai. Šiuo tikslu sudarinėjami specialūs sodininkystės ir daržininkystės kalendoriai, kur nurodoma Mėnulio padėtis Zodiako rate, fazė  bei tinkami tam tikru periodu sodinti, persodinti augalai. Remiantis šiuo kalendoriumi dauguma ūkininkų sako gaunantys geresnį derlių, tad senolių išminties neverta pamiršti, o išbandyti visada įdomu.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai1 komentaras

  1.    Elvi 2011-10-22 07:39

    Labai teisingai, pati įsitikinau sodindama ridikėlius, vienais metais buvo šaknys, kitais lapai, ir šiaip kad ir vasarą laiku pasodinta viskas greičiau išauga. Taip pat mėnulio įtaka labai svarbi raugiant kopūstus.

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.