BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vyresnio amžiaus žmonės gali pagerinti savo smegenų veiklą, atlikdami paprastą interneto paieškos funkciją, - teigia mokslininkai, atlikę tyrimus ir norintys rasti būdą, kaip pagerinti vyresnių žmonių savijautą bei atitolinti smegenų veiklos sutrikimus.
Kalifornijos universiteto profesoriaus Gary‘s Small‘as nustatė, kad internetinė paieškos sistema buvo veiksmingesnė nei skaitymas ar bet koks kitas veiksmas, gerinantis smegenų funkcijas.
Tyrėjai mano, kad [...]

Tankiame rūgštaus rūko debesyje skendinti Venera vis dar lieka populiariausiu Rusijos tikslu planetų žvalgybos srityje.
Po beveik trijų dešimtmečių Rusija planuoja naują misiją “Ryto žvaigždė” ir paragino Vakarų mokslininkus prisidėti prie naujų tyrimų.
Maskvoje kosminių tyrimų institute IKI vyko tarptautinė konferencija, kuria siekiama privilioti mokslininkus iš Europos ir kitų šalių, pavyzdžiui, JAV, į ambicingą projektą, kurį oficialiai [...]

Karališkoji Švedijos mokslų akademija šiais metais nusprendė skirti Nobelio fizikos premiją trims mokslininkams šviesolaidžio bei puslaidininkių vaizdo jutiklių išradėjams. Charles‘as K. Kao, Willard‘as S. Boyle’as ir George’as E. Smith‘as. Premijos dydis net 10 mln. Švedijos kronų (3,39 mln. litų).
Šių metų Nobelio fizikos premija buvo gauta už du mokslinius pasiekimus, kurie padėjo susiformuoti šiuolaikinės informacinės visuomenės [...]

Apžvelgus protingiausių gyvūnų sąrašą, siūlome susipažinti ir su penketuku pačių nuodingiausių gyvūnų žemėje.
Taigi penktoje vietoje yra akmenžuvė. Tai nuodingiausia žuvis pasaulyje. Ji mėsėdė, gyvena ant rifo pagrindo ir užsimaskuoja tarsi ola. Akmenžuvių nuodai sukelia aštrų skausmą su anafilaksiniu šoku, paralyžiumi ar audinio žūtimi.
Ketvirtąją vietą gauna strėlinė varlė. Ji turi užtektinai nuodų, kad myriop pasiųstų 10-20 [...]

Turbūt niekada nerims konfliktas tarp šunų bei kačių mylėtojų. Kuris gyvūnas - šuo ar katė - protingesnis? Vis dėlto yra ir kitų gyvūnų, nenusileidžiančių savo proto galiomis. Siūlome pažvelgti plačiau.
Protas yra apibūdinamas kaip gebėjimas siekti kompleksinių tikslų, orientuotis erdvėje, gebėjimas protauti, mąstyti. Žmonės yra protingiausios būtybės Žemėje. Net žemiausią intelekto koeficientą turintis asmuo yra daug [...]

Vis daugiau kosmetikos įmonių atsisako testuoti savo gaminius su gyvūnais. Vis dėlto dar yra tokių, kurie be tokių bandymų neapsieina. Be abejonės, saugumo standartų laikytis būtina, tačiau galbūt galima išvengti gyvūnėlių išnaudojimo?
Kai kurios įmonės jau suprato, kad dažnų bandymų su gyvūnais gali būti išvengta, jei tokius produkcijos ingredientų tyrimus darys tik tais atvejais, kai tai [...]

Naujausi tyrimai įrodė, jog Amazonė, viena ilgiausių ir vandeningiausių upių Žemėje, yra 11 milijonų metų amžiaus. Tai parodė uolienos, rastos upės baseine. Dabartinį pavidalą upė įgavo prieš 2.4 milijono metų.
Liverpulio ir Amsterdamo universitetų mokslininkai bei nacionalinė naftos kompanija Brazilijoje analizavo nuosėdines uolienas iš dviejų gręžinių netoli upės žiočių, siekdami nustatyti tikslų Amazonės amžių, kuris iki [...]

Neseniai nuo asteroido smūgio atsiradę nauji paviršiaus pokyčiai Jupiteryje primena, kad mūsų visata nuolat kinta bei gali neaplenkti ir Žemės. Ar gali taip nutikti, kad mūsų planeta susidurs su kitu kosminiu kūnu?
Atrasti net 784 kosminiai objektai, skriejantys netoli Žemės. Iš šių 784 netoli šimto yra nemaži ir gana pavojingi Žemei. Jei Žemė susidurtų su tokiu [...]

Pasirodo, kad kiaulės yra labai artimi gyvūnai žmogui, tad dažnai kiaulių organai ne tik naudojami bandymams, bet ir įmanomos organų transplantacijos. Be šio įdomaus fakto, yra keletas kitų ne mažiau intriguojančių.
Pasirodo, jog kiaulės neturi funkcinių prakaito liaukų. Joms būtinas vandens arba purvo telkinys atsigaivinti nuo karščio. Taigi purvo vonias kiaulės renkasi tam, kad atsivėsintų, apsaugotų [...]

Radijo astronomijos instituto mokslininkai vis nerimsta ieškodami naujų gyvybių visatoje. Nustatyta, kad jei tarpplanetiniai zondai galėtų skrieti kosmosu 10 kartų mažiau už šviesos greitį, prireiktų net 10 milijardų metų, kurie sudaro beveik pusę visatos amžiaus, kad būtų ištirta vos 4 procentai visos galaktikos.
Visdėlto tyrimai nesiliauja. Tiriamos ne tik didžiosios Saulės sistemos planetos, bet ir gigantiškasis [...]

senesni įrašai »