BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mokslininkai nerimsta bandydami sukurti vandeniliu varomą automobilį. Didžiojoje Britanijoje jau bandoma išspręsti paskutines kliūtis, įgyvendinant ekologiškai saugesnio automobilio viziją. Kompanija „Honda” prognozuoja, jog vandenilinis automobilis masiškai gaminti bus pradėtas jau 2018 metais. Britai tuo tarpu norėtų gamybą pradėti jau 2011 metais, kad visi noritys galėtų jį  išsinuomoti. Į nuomos kainą bus įtrauktas ir nemokamas priėjimas prie specialių vandenilio stočių. Tikimasi, kad nuomos kaina sieks apie 330 dolerių per mėnesį.
Šis automobilio modelis naudos vandenilį iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tad oro tarša miestuose žymiai sumažėtų. Problema tame, kad tokie automobiliai nebus labai galingi, vandenilį sunku laikyti dideliais kiekiais, kuro elementams reikalinga brangi platina.
Tačiau vandeniliu varomiems automobiliams 300 kilometrų reikia vos 1 kilogramo skysto vandenilio, jie pasiekia iki 80 kilometrų per valandą greitį. Taigi toks transportas yra dar taupesnis nei dauguma elektra varomų automobilių.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai2 komentarai

  1.    vienaturis 2010-08-07 18:20

    Vandeniliu varomi automobiliai konstruojami ir Šiauliuose :)

  2.    jo.nis 2018-08-28 19:46

    oho, na tikrai idomi technologija. As tikrai gerus ir mazai tersencius auto kartais nuomojuosi is https://truerent.lt

Vardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.